Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

İnşaat ve Emlak Firması sahibi Murat Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla birer kutlama mesajı yayımladı. Demokrasinin olmazsa olmazı basının cefakâr çalışanlarının zor şartlar altında görevlerini yerine getirdiğini ifade eden Yıldırım, “Gazeteciler halkın doğru ve tarafsız habere ulaşmasını sağlamak toplumsal dinamizmi beslerken, vatandaşlık bilincine katkı sunmaktadır” dedi.

Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı Güncel

 İnşaat ve Emlak Firması sahibi Murat Yıldırım, mesajında demokrasinin olmazsa olmazı basının cefakâr çalışanlarının  zor şartlar altında görevlerini yerine getirdiğini ifade eden Yıldırım, “ Basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana, 10 Ocak günü, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. İletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme ile birlikte en kısa sürede doğru bilgi ve tarafsız habere ulaşmanın önemi her zamankinden daha fazla artmıştır. Yazılı ve görsel basının yanı sıra internet medyası ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişlettiği günümüzde, halkın doğru ve tarafsız habere ulaşmasını sağlamak toplumsal dinamizmi beslerken, vatandaşlık bilincine katkı sunmaktadır” dedi.
 

“Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri”

Medya sektörünün meslek etiğinden taviz vermeden bilgi ve haber ürettiğini belirten Murat Yıldırım, “Bu yönüyle, meslek etiğinden taviz vermeden bilgi ve haber üreten medya sektörü, gelişmiş toplumların itici gücü, sağlıklı işleyen demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri halini almaktadır. Her yönüyle aydınlatıcı ve yol gösterici olmak çabası ile objektif, toplum değerlerine saygılı, kişi mahremiyetine duyarlı bir şekilde mesleğini icra eden basın çalışanları da her türlü takdiri hak etmektedir. Bugüne kadar sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda Bartın’ın tanıtılması ve gelişmesine katkı sağlayan yerel basın çalışanlarının gösterdikleri gayreti, bundan sonra da aynı hassasiyetle sergileyeceklerine olan inancımı belirtir, ilimiz genelindeki tüm basın mensuplarımızın ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam