MUGADA’DAKİ TUVALET SORUNUNA TEPKİLER ARTIYOR

Bartın’ın yaz sezonunda gözde ve hareketli plajlarından biri olan Mugada’da yaşanan tuvalet sorunu devam ediyor. İl Özel İdaresi tarafından plaja yaptırılan tuvalet kabinlerinin kışın kilitli olması Mugada’ya kışın dahi piknik yapmak ve gezmek için gelen vatandaşların tepkisini çekiyor. Mugada’daki tuvalet sorunu Bartın Olay Medya Sahibi Süleyman Karaman’ın da yakın takibinde. Bu sorunu sık sık dile getiren Karaman, tepkisini esprili bir şiirle dile getirdi.

MUGADA’DAKİ TUVALET SORUNUNA TEPKİLER ARTIYOR Güncel

Mugada’daki tuvalet soruna şiirli tepki

Bartın’ın yaz sezonunda gözde  ve hareketli plajlarından biri olan Mugada’da yaşanan tuvalet sorunu devam ediyor. İl Özel İdaresi tarafından plaja yaptırılan tuvalet kabinleri yaz sezonunda 3 boyunca açık bulunuyor. ancak kabinler sezon biter bitmez  kilitleniyor ve 9 ay boyunca kilitli kalıyor. Durum böyle olunca kış olsa dahi Mugada’yı gezmeye ya da orada mangal yakıp piknik yapmak isteyen vatandaşlar tuvalet sorunu yaşıyor. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken Mugada’daki tuvalet sorunu Bartın Olay Medya Sahibi Süleyman Karaman’ın da yakın takibinde.  Mugada’ya sezon dışında her gittiğinde aynı sorunla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Karaman vatandaşlar gibi bu duruma tepki gösterenler arasında. Misafirleri ile birlikte hafta sonu Mugada sahiline giden Karaman, bu duruma tepkisini çektiği video ile dile getirdi. İlin yetkili ve etkili isimlerine seslenen Karaman, doğası, yeşili ve denizi ile cennet köşelerinden biri olan  Mugada sahilinde umumi tuvaletlerin olmamasının turizm şehri Bartın’a yakışmadığını söyledi. Karaman’ın sosyal medyada paylaştığı videoya birçok tepki gelirken vatandaşlar soruna bir an evvel çözüm bulunmasını istedi.

Karaman: “Bartın bu kadar mı sahipsiz, yazık”

Sorunun sadece Mugada sahilinde yaşanmadığını, Güzelcehisar, Büyükkızılkum, Küçükkızılkum ve Hatipler Plajlarında da vatandaşların aynı sorunla karşı karşıya kaldığını belirten Karaman, “Bartın bu kadar mı sahipsiz?” diyerek “Hangi devirde yaşıyoruz. Lafa geldi mi turizm şehri, sular kentiyiz! Burada yaz sezonunda 3 ay açık olan WC kabinleri senenin geri kalan 9 ayı boyunca kilitli. Tuvalet ihtiyacınız geldiğinde ya tutacaksınız, ya ağaç dibi bulacaksınız, ya da çoğunlukla vatandaşların yaptığı gibi işyerlerine gidip ricacı olacaksınız. Daha sahillerde temel ihtiyaçları karşılayacak bir alt yapımız yok. Tabi WC yanında bir mescit bile yok. Piknik alanındaki direklerde lambalar zaten yanmıyor.
Diğer bütün sahillerimizde aynı sıkıntılar mevcut. Bütçesi 1 milyon fazla gelince olağanüstü toplanan İl Genel Meclisi 318 bin TL beton santraline, 500 bin TL eski hizmet binasının onarımına para ayırdı. 1 milyonun içinden üç kuruş ta sahillere yapılacak WC ve mescitler için ayırsaydınız. Bartın bu kadar mı sahipsiz, yazık” şeklinde konuştu.
Bu sorunu sık sık dile getiren Karaman, tepkisini esprili bir şiirle de dile getirdi. “Sıkışmayalım!” başlıklı Süleyman Karaman’a ait şiir şu şekilde:

“Güneşli bir havada Mugada sahiline gidelim,
Gezelim, eğlenelim ama sıkışmayalım!
Saatlerce telefonda konuşalım,
Bağıralım, çağıralım ama sıkışmayalım.
Yiyelim içelim, kendimizden geçelim,
Bakışalım, ama sıkışmayalım!
Sahilde yürüyelim, güneşin batışını izleyelim,
Dalgaların sesini dinleyelim ama helaya gitmeyelim!”
 
 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam