Dirim, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın’daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarında çalışan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Gazetecilerin halkın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirdiklerini ifade eden Dirim, “Her an haber peşinde koşan basın çalışanları, tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatıyorlar” dedi.

Dirim, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı Güncel

Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın’daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarında çalışan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.  Gazetecilerin halkın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirdiklerini ifade eden Dirim, Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde her an haber peşinde koşan basın çalışanları, tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak, kamuoyunu aydınlatarak, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler” dedi.
 
“İlimize haberleriyle katkı sağlıyorlar”

Basın mensuplarının basın meslek ilkelerini gözetmesinin gerekliliğine değinen Nusret Dirim, “Bunları yaparken basın mensuplarının; basın meslek ilkelerini gözetmesi, kişilik haklarına saygı göstermesi, dünyanın en zengin dillerinden biri olan Türkçemizin kullanılmasına ve korunmasına özen göstermesinin de son derece önemli olduğunu unutmamaları gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar dileyerek selam ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam