Bartın Merkez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı başlıyor

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapım işinin yakında başlayacağını açıkladı. Tunç ayrıca  2 bin 500 kişilik KYK Yurt Projesi İnşaatının tüm hızıyla devam ettiğini de söyledi.

Bartın Merkez Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı başlıyor Güncel

 

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapım işinin yakında başlayacağını açıkladı. Tunç yaptığı açıklamada, 24.08.2017 tarihinde ihalesi yapılan 30 Kasım 2017 tarihinde Sözleşmesi yapılan 1 Okul binası, 1 Kapalı spor Salonu ve 4 Adet atölye olmak üzere 14 bin 500 metrekare kapalı alandan oluşan KDV Dahil 20 milyon 886 bin lira ihale bedeli olan 24 derslikli Bartın Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapım işinin yakında DSİ yolu üzerinde 30 dönümlük arazide başlayacağını söyledi.

21 milyonlun modern kampüs

Milletvekili Tunç, Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 1967 yılında Erkek Sanat Enstitüsü olarak hizmete başladığını, muhtelif tarihlerde yeni bölümler eklendiğini, 2003 yılında Mesleki ve Teknik Lise olarak faaliyetine devam eden okula 2008 yılında Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Gemi Yapımı alanının ilave edildiğini belirterek, Okulun öğrenci sayısının artmış olması ve mevcut eğitim binaları ile atölyelerin eski ve yetersiz kalması nedeniyle yeni kampüse ihtiyaç hasıl olduğunu ve konuyu Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşerek yeni kampüs inşasını yatırım programına aldıklarını 24 Ağustos 2017 tarihinde yapım ihalesini gerçekleştirdiklerini 30.11.2017 tarihinde Sözleşmesi yapılan okul inşaat çalışmalarının başlatılacağını söyledi.

2 bin 500 kişilik yurt inşaatı devam ediyor

Tunç ayrıca  2 bin 500 kişilik KYK Yurt Projesi İnşaatının tüm hızıyla devam ettiğini de kaydetti. yurdun bitmesiyle birlikte Bartın'da Kredi ve Yurtlar Kurumunun kapasitesini 5 bin 200 kişiye yükseleceğini ifade eden Tunç, “Yazıcılar Kampüsünde Kredi ve Yurtlar Kurumuna tahsis edilen bin öğrenci kapasiteli yurdun da ihalesini gerçekleştirdik, yakında inşaat çalışmaları başlıyor. KYK-özel sektör işbirliği ile 2 bin 500 kişilik kız yurdu projesinde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Böylece Bartın'da Kredi ve Yurtlar Kurumunun kapasitesini 5 bin 200 kişiye yükseltmiş olacağız” dedi.

 

               

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam