Gesam Bartın Sergisi törenle açıldı

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) sergisi Bartın’da açıldı. Bugüne kadar 73 ilde aralıksız il sergileri etkinliği gerçekleştiren GESAM'ın, Bartın'daki sergisi 12 Ocak 2018-Cuma gününe kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Gesam Bartın Sergisi törenle açıldı Güncel

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı - Telif Hakları Genel Müdürlüğü bünyesinde ülkemiz güzel sanatları ve telif hakları sahasında çalışma yapan GESAM (Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) 2011 yılından bu yana düzenlediği "Türkiye Sergileri" çerçevesinde 74.üncü İl etkinliğini Bartın'da gerçekleştiriyor. Bartın Valiliği - İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün katkılarıyla Kültür Merkezi Sergi Salonu'ndaki etkinliğin açılışı Vali Nusret Dirim’in de katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sergide 42 eser yer aldı

GESAM'ın 42 sanatçının yaptığı ve (değişik türdeki) 42 eserin yer aldığı sergi için Bartın'a gelen Demet Adalı ve Leyla Buhara canlı performans ile eser ürettiler. Daha sonra GESAM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nezih Demirtepe, davetlilere GESAM Üyeleri Bartın Sergisi ile ilgili bilgi verdi. Açılış töreni Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bugüne kadar 73 ilde aralıksız il sergileri etkinliği gerçekleştiren GESAM'ın, Bartın'daki sergisi 12 Ocak 2018-Cuma gününe kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam