Üniversite kütüphane binası yükseliyor

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilen Kütüphane Binası İnşaatının hızla yükseldiğini söyledi.

Üniversite kütüphane binası yükseliyor Güncel

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilen Kütüphane Binası İnşaatının hızla yükseldiğini söyledi. Bartın Üniversitesi’nin Kutlubeyyazıcılar yerleşkesinde inşa edilen Kütüphane Binası’nın 10 bin 600 metrekare arazi üzerinde   Batı Karadeniz’in en büyük kütüphanesi olacağını belirten  Milletvekili Tunç, “Geleneksel ve modern mimarinin yansıtılacağını bina Selçuklu mimarisi ile göz kamaştıracak ve tamamlandığında araştırmacılara ve Üniversite öğrencilerine ve akademisyenlere konforlu bir hizmetin sunulmasını sağlayacak Kütüphanenin 13 milyon 720 bin Türk Lirası’na mal olacak” dedi.

“En geniş kullanım alanına sahip olacak”

Milletvekili Tunç, “Kutlubeyyazıcılar kampüsünde inşa edilen kütüphane binasında, genel koleksiyon, süreli yayınlar, danışma kaynakları, gazete, nadir eserler, kitap dışı materyal salonları ile tek kişilik ve grup çalışmalarının yapılabileceği odalar yer alacak. İnternet salonlarının da olacağı kütüphane binasında, toplantı odası, konferans salonu ve sergi alanı da bulanacak, ziyaretçilerin kültür ve eğitim çalışmalarında kullanılabileceği sinema salonuna da sahip olacak olan kütüphane Türkiye’de tek kütlede en geniş kullanım alanına sahip Üniversite kütüphanesi unvanına sahip olacak.” de

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam