AGD Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesini kutladı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)  ‘Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi’ni kutladı. AGD Bartın Şube Başkanı Hüseyin Böber, etkinlikle yaptığı konuşmada Mekke'nin ve Kudüs'ün fethinin önemine değinerek bu değerlerin her yıl genç nesillere aktarılması gerektiğini söyledi. AGD Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Dumangöz ise yaptığı konuşmada İslamiyet’in gereği gibi yaşanması gerektiğini vurguladı.

AGD Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesini kutladı Güncel

Haber merkezi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)  ‘Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi’ni kutladı. Bartın Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen programa AGD Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Dumangöz, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, KYK İl Müdürü Zafer Çakan, İlim Yayma Cemiyeti İl Başkanı Süleyman Yılmaz, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Mekke'nin Fethi'nin 1387'nci yıldönümü nedeni dolayısıyla düzenlenen programa Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mekke'nin Fethi adlı sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Böber: “Bu değerler gelecek nesillere aktarılmalı”

Programda konuşan AGD Bartın Şube Başkanı Hüseyin Böber, Mekke'nin ve Kudüs'ün fethinin önemine değinerek bu değerlerin her yıl genç nesillere aktarılması gerektiğini belirtti.  AGD Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Dumangöz ise yaptığı konuşmada İslamiyet’in gereği gibi yaşanması gerektiğini vurguladı. Ortaokul Komisyonu Öğrencileri Esat Mudanyalı ve Sümeyye Mekeç okudukları şiirlerle  izleyenlerden büyük alkış alırken  Şiir dinletilerinin ardından Mekke'nin Fethinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ve kum sanatı gösterisi gerçekleştirildi.

Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere ödül

Programda son olarak Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği Siyer-i Nebi yarışması sınavında Lise Bayanlarda il birincisi olan Esma Şentürk, il ikincisi Sümeyye Önen, il üçüncüsü Duygu Bayrak, Lise erkeklerde il birincisi olan Kerem Özdemir, il ikincisi Berkan Toprak, il üçüncüsü Oğulcan Gül, Ortaokul Bayanlarda il birincisi olan Alenur Eyidoğan, il ikincisi Yağmur Aktaş, il üçüncüsü Merve Sena Özalan ve Ortaokul Erkeklerde il birincisi olan Muhammed Alperen Kurt, il ikincisi Muhammed Şerbetçi, il üçüncüsü Yusuf İslam Arslan ödülleri protokol tarafından verildi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam