AKIN: “DESTEĞİMİZ BAŞARI OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

150 sporcuya eğitim

AKIN: “DESTEĞİMİZ BAŞARI OLARAK GERİ DÖNÜYOR” Spor

Haber merkezi

Bartın Belediyesi ata sporumuz güreşe sahip çıkmaya devam ediyor. 2010 yılında kurulan Bartın Belediyesi Spor Kulübü, birçok spor dalı ve branşında faaliyetlerini sürdürüyor. Kulübün Güreş branşına ait takımı ise 2017 senesi itibariyle çeşitli yaş kategorilerinde 150 sporcuya eğitim veriyor.

Bartın Belediyesi ata sporumuz güreşe sahip çıkmaya devam ediyor. 2010 yılında kurulan Bartın Belediyesi Spor Kulübü, birçok spor dalı ve branşında faaliyetlerini sürdürüyor. Kulübün Güreş branşına ait takımı ise 2017 senesi itibariyle çeşitli yaş kategorilerinde 150 sporcuya eğitim veriyor. Daha önce birçok şampiyona ve turnuvada büyük başarılara imza atan Bartın Belediyesi Güreş Takımının Antrenörlüğünü ise Ünal Özkan’ın yapıyor.  Kadrosunda 5 milli sporcuyu barındıran Bartın Belediyesi Spor Kulübü güreşçileri Türkiye genelinde yapılan okullar arası turnuvalarda da ilimizi başarıyla temsil ediyor.

AKIN: “KAZANILAN HER BAŞARI BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR

Konu ile ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “ Daha önce kentimizde ata sporumuz güreşi desteklemek ve yaşatmak için Bartın Belediyesi Amatör Güreş Spor Kulübü Derneği kurmuştuk. 2013 yılında yaptığımız bir değişiklikle, başta ata sporumuz güreş olmak üzere basketbol, voleybol gibi tüm spor dallarını ve branşlarını Belediye Spor Kulübü çatısı altında topladık. Kuruluş tarihinden itibaren güreş takımımız çok büyük başarılara imza attılar. Şuanda 150 sporcu kardeşimiz güreş eğitimi alırken bu kardeşlerimizin arasından 5 tanesi milli formayı giymeye hak kazandı.  Spora verdiğimiz destek başarı olarak geri dönüyor. Kazanılan her başarı bizleri çok mutlu ediyor. Sporun gelişmesi ve çeşitlenmesi için vermiş olduğumuz destek devam edecek. Sporcularımızın  yetişmesinde büyük emeği olan başta aileleri olmak üzere tüm antrenör ve hocalarımıza teşekkür ediyorum”  dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam