400 YATAKLI DEVLET HASTANESİ İHALESİ YAPILDI

158 milyonluk dev yatırım

400 YATAKLI DEVLET HASTANESİ İHALESİ YAPILDI Güncel

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi ihalesinin Sağlık Bakanlığınca Ankara’da gerçekleştirildiğini açıkladı. Tunç, ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından hastanenin temelini atacaklarını söylerken ihaleye 14 firma katıldı. 158 milyon 880 bin TL’lik ihaleyi ise ihaleye ortak katılan Ederay İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gökyol İnşaat ve Sanayi A.Ş aldı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi ihalesinin Sağlık Bakanlığınca Ankara’da gerçekleştirildiğini açıkladı. 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesinin yapımı tamamlandığında, Bartın’ın, Eğitim Araştırma Hastanesi kapasitesinde, Bartın ve çevresine hizmet verecek modern bir sağlık kampüsüne sahip olacağını belirten Tunç, Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönümlük arsa üzerinde 12 katlı olarak inşa edilecek olan hastanenin açık ve kapalı otoparkları ve diğer sosyal tesisleri ile birlikte 3 yılda tamamlanacağını ve bölgemizin ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

“BARTIN’A 77 MİLYONLUK SAĞLIK YATIRIMI”

Milletvekili Tunç, Bartın’a iktidarları döneminde 77 milyon lira tutarında sağlık yatırım gerçekleştirdiklerini  ifade ederek 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus ilçe hastanesi, Amasra ilçe hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Arıt, Kumluca, Hasankadı, Kozcağız, Kayadibi, Kurtköy, Kızılelma, Ellibaş, Kaşbaşı ve Tekkeönü Aile Sağlığı Merkezleri, Merkez 4 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Halk Sağlığı Laboratuarı, yeni yoğun bakım ve acil servisleri’ni Bartın’a kazandırdıklarını kaydetti.

YENİ YATIRIMLAR DA YOLDA

Amasra İlçe Hastanesinin yapımını tamamlamak üzere olduklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın il merkezinde 400 yataklı Devlet Hastanesinin yanı sıra, Kemer 1 Nolu 6 Aile Hekimi kapasiteli Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Sağlıklı Yaşam Merkezi ile Merkez TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonunu yatırım programına aldıklarını önümüzdeki günlerde de bu sağlık tesislerinin yapım ihalelerin gerçekleştirileceğini açıkladı. Tunç, “400 yataklı Bartın devlet hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a teşekkür ediyorum” dedi

188 MİLYON LİRA TUTARINDA DEV YATIRIM

Bartın’da uzun zamandan beri gündemde olan 400 yataklı Bartın Şehir Hastanesinin yapım ihalesi bugün Sağlık Bakanlığı’nda yapıldı. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünde yapılan 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi ihalesine 14 firma katıldı. Yapılan ihale sonucuna göre hastane yapım işi 158 milyon 880 bin TL (yüzellisekizmilyonsekizyüzseksenbintürklirası)+ KDV bedelle en uygun teklifi veren Ederay İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gökyol İnşaat ve Sanayi A.Ş ortak girişiminde kaldı. Yaklaşık 3 senede bitirilmesi planlanan 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesinin yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam