BAĞLUM MAÇI SONRASI GECE YARISI TOPLANTISI

3 futbolcuyla yollar ayırıldı

BAĞLUM MAÇI SONRASI GECE YARISI TOPLANTISI Spor

Nurdan Eroğlu

Bartınspor,  Bağlum maçı sonrası acil toplantıya giderek  futbolculardan Hasan Uğur Kardal, Mustafa Ünver ve Ali Ömür ile yollarını ayırdı. İstifalar ile ilgili sert açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, “Futbol yürekle oynanır. Maalesef bu yürekleri göremediğimiz için bu üç kardeşimizle yollarımızı devre arasını beklemeksizin ayırma kararı aldık. Biz onlara inandık ama yanıldık” dedi.

Hafta sonu Pazar günü Ankara'da oynanan Keçiören Belediyesi Bağlumspor maçı sonrasında Bartınspor yönetim kurulu tarafından acil toplantıya gidildi. Aynı günün akşamı Kulüp Başkanı Mehmet Bulut başkanlığında yapılan toplantıda Mustafa Ünver, Ali Ömür ve Hasan Uğur Kardal’ın takımdan gönderilmesi yönünde karar çıktı. İstifalar ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, "Çok değerli Bartınspor taraftarları, bugün (10 Aralık Pazar günü) Keçiören müsabakasında bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Bugün çıkmış olduğumuz Keçiören karşılaşmasından arzuladığımız, istediğimiz sonucu alamamanın üzüntüsünü hep birlikte yaşıyoruz. Ancak bunun sebepleri, nedenleri ve sonuçları yönetim olarak yapmış olduğumuz acil toplantı değerlendirildi. Bu toplantıda takımızın geleceği için bazı radikal kararlar alındı” dedi.

“3 FUTBOLCU KARDEŞİMİZLE YOLLARIMIZI AYIRDIK”

Gerekli performansı ve şehrin ne istediklerini idrak edemediklerinden dolayı 3 futbolcuyla yollarını ayırdıklarını kaydeden Bulut şöyle devam etti:

“Sene başında inanarak, güven duyarak kadromuza katmış olduğumuz tüm futbolcu kardeşlerimize yolla çıkarken hedeflerimizi net bir şekilde anlattık. Bu hedefi Bartınspor'un hakketmiş olduğunun ve şehrimize yakışanın şampiyonluk olduğunun bilinciyle tüm futbolcu kardeşlerimizle masaya oturduk, sözleşme akitlerine ve samimiyetlerine inanarak, bu yönetim yolla çıkmıştır. Ancak çıkılan yolda sarf edilen efor, futbolcu kardeşlerimizden beklediğimiz performansı sahaya verememelerini sabırla, kararlılıkla, inançla bekledik. Ancak gerekli performansı ve şehrin ne istediklerini idrak edemediklerinden dolayı 3 futbolcu kardeşimizle, yönetim kurulu ile yapmış olduğumuz istişare sonucunda yollarımızı ayırdık.

KARDAL, ÜNVER VE ÖMÜR’LE YOLLAR AYRILDI

Takım kaptanımız Hasan Uğur Kardal’a kendisinin takım bulmasıyla alakalı gerekli talimat bildirildi. Tabi Futbolculuğu tartışmasız ama şehrimize beklenileni veremeyen, sahaya yüreğini koymayan, inancı olmayan Hasan kardeşimiz 11 haftalık performansı kulübümüzü memnun etmemiştir. Dolayısıyla devre arasını beklemeksizin yollarımızı ayırma kararı aldık. Mustafa Ünver kardeşimiz inanmadı herhalde bu şehre, ama biz ona inandık ve yanıldık. Kendisi Mustafa Ünver kadro dışı ve kendisinin kulüp bulma yönündeki kararımız kesin. Ali Ömür de inandıklarımızın arasındaydı. Futbol yürekle oynanır. Maalesef bu yürekleri göremediğimiz için bu üç kardeşimizle yollarımızı devre arasını beklemeksizin ayırma kararı aldık. Bundan sonraki futbol hayatlarında başarılar diliyoruz.

 “HERKES KENDİNE ÇEKİDÜZEN VERSİN”

Ayrıca Çubuk maçı bizim için hayati önem arz etmektedir. Devam edeceğimiz arkadaşlar bu mesajı çok iyi alsınlar. Yani yönetim, futbolcu kardeşlerimizin hiçbir sıkıntıyla karşılaşmaması adına ne yapması gerekiyorsa, ne sorunları var ise anında çözüm getiriyor. Onlardan tek istenilen şey idmanlarını doğru yapmak, hocalarını dinlemek ve sahada o formayı kim giyiyor hakkını vermesidir. Belki Bartınspor formasını amatör ligde görebilirler ama Bartınspor forması çok ağır bir formadır. Hiç kimse kusura bakmasın. Kimse Bartınspor'un üzerinde değildir. Bundan sonra çok daha sert, çok daha radikal kararlar gelecektir. Herkes kendine çekidüzen versin. Aksi halde hepsini üzeceğimizi tüm Bartın kamuoyuna açıklıyorum."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam