YÖNETİM LİSTESİ TAMAM, SIRA KONGREDE

Kalaycı: “23 Aralık’tan itibaren bir sefere çıkıyoruz”

YÖNETİM LİSTESİ TAMAM, SIRA KONGREDE Güncel

Nurdan Eroğlu

AK Parti İl Başkanlığı,  6. Olağan kongreye ve Başbakan Binali Yıldırım’ı Bartın’da en iyi şekilde ağırlamaya hazırlanıyor. Bu konuda hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken yeni il yönetimi listesi ise oluşturuldu. Listede son rötuşlar yapılırken AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, listenin hizmet anlayışı gözeten, halkla bütünleşen ve halkın içinden gelen isimlerden oluşturulduğunu söyledi. Kalaycı, “Bizler 23 Aralık 2017 tarihinden itibaren bir sefere çıkıyoruz. Gönüller inşa etmek ve gönüllere hitap etmek istiyoruz. Hizmete talibiz” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı, Başbakan Binali Yıldırım’ında katılacağı 6. Olağan kongre için hazırlıklara tüm hızıyla devam ediyor. Parti teşkilatı,  Başbakan Yıldırım’ı Bartın’da Bartın’a en yakışır şekilde ağırlamak isterken İl Başkanlığını çoktan kongre heyecanı sarmış durumda. Bilindiği üzere büyük kongre 23 Aralık’ta Ömertepesi’ndeki kapalı spor salonunda yapılacak ve 13.00’da başlayacak. Teşkilat kongre salonunun düzenlenmesinde basın mensuplarının çalışacağı alan da dahil olmak üzere en ufak bir detayı atlamak istemiyor. Bunun için de çalışmalarını buna göre yürütüyor. İl başkanlığında bir yandan kongre hazırlıkları sürerken bir yandan da yeni yönetim listesini oluşturmak için çalışmalar yürütülüyor. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, yeni yönetim listesinin oluşturulduğunu söyledi.

LİSTEDE SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

Listede şuanda son rötuşların yapıldığını ifade eden Kalaycı, “Kongre öncesinde yönetim listemizi oluşturduk. Listemizde bir iki yerleştirme daha yaptıktan sonra listemiz tamamlanmış olacak. Kongremizde Başbakanımızı da ağırlayacağız. Kongremize Başbakanımızla birlikte dört ya da beş bakanımızın daha geleceğini düşünüyorum. O gün Bartın Başbakanını güzel bir şekilde karşılayacak. Ben buna yürekten inanıyorum” dedi.

BAŞBAKANLA BİRLİKTE BAKANLAR DA GELEBİLİR

Başbakan Yıldırım’ın kongreye katılmak dışında Bartın’da başka bir programının olup olmayacağına dair şuanda bit netlik bulunmadığını kaydeden Kalaycı, “Tabi o gün tüm AK Partili kardeşlerimizin bizimle birlikte Başbakanımızı karşılamasını arzu ediyoruz. Umarım güzel bir kongre olur. Biz bu konuda gerekli tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Komisyonumuz çalışıyoruz. İnşallah Bartın’a yakışır, iyi bir start vermek istiyoruz. Başbakanımızın Bartın’da kongremize katılmanın haricinde başka bir programının olup olmayacağına dair şuanda bir netlik bulunmuyor. Zaten kendisi ilk olarak Karabük’teki kongreye katılacak ve daha sonra ilimize gelecek” şeklinde konuştu.

ÖNCELİK HİZMET ANLAYIŞI

Yönetim listesinin hizmet anlayışı gözeten, halkla bütünleşen ve halkın içinden gelen isimlerden oluşturulduğunu dile getiren Turhan Kalaycı, “Yönetim listemizi oluştururken öncelikle hizmet anlayışını gözettik.  Halkla bütünleşen, halkın içinden olan arkadaşlarımıza listemizde yer vermeye çalıştık.  Aynı zamanda 15 kişilik bir havuz listesi de oluşturduk. Şunu da  belirtmek istiyorum AK Parti asil listede yer almasa bile yedek listesinde yer almak bile büyük bir şereftir.  Çünkü bu partinin üyesi olmak büyük bir şereftir. Bunun için arkadaşlarımızın arasından ‘ben şurada olayım’ diyen biri ya da birileri çıkmayacaktır diye düşünüyorum” ifadelerinde bulundu.

“BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN” 

Liste hazırlanırken “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için”  anlayışının hakim olduğunu vurgulayan Kalaycı şöyle devam etti:

Önemli olan ismi olmasa bile bu davaya hizmet edebilmektir. Bizlerin ‘benim ismim şurada ya da burada olsun’ deme lüksü de yoktur. Hiçbir arkadaşımızı kırmak niyetinde değiliz. “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için”  anlayışı hakim oldu ve uyumlu bir liste yaptığımızı düşünüyorum. Kongremizi 23 Aralık’ta  Ömertepesi’ndeki kapalı spor salonunda yapacağız. Kongre 13.00’da başlayacak.

GAZETECİLER İÇİN 50 KİŞİLİK PLATFORM…

Aynı zamanda siz değerli basın mensuplarımız için kongremizde de  rahat çalışabilmeniz için 50 kişilik bir platform oluşturacağız. Sizlerin yaptığı görevi çok önemsiyorum. Çünkü sizler halkımızla bizler arasında iletişim görevi yapıyorsunuz. Bunu doğru ve hakkıyla yaptığınızı düşünüyorum. Basında yer alan tüm arkadaşlarımız doğru haber yapmaya çalışıyor.  Hatta zaman zaman yanlış haber yapılsa dahi arkadaşlarımız büyük bir erdemlilik örneği göstererek özür de diliyorlar. Bunlar bizim için çok önemli. Bu nedenle basın mensuplarımızın her zaman bizim için ayrı bir önemi ve yeri var.

“23 ARALIK’TAN İTİBAREN BİR SEFERE ÇIKIYORUZ”

Bizler 23 Aralık 2017 tarihinden itibaren bir sefere çıkıyoruz. Zafer Allah’tan diyoruz. Bartın’da var gücümüzle partimizin, ilimizin ve ülkemizin menfaati için çalışacağız. Öncelikle Bartın’da Bartın Belediyesi de dahil olmak üzere bütün belediyeleri ve iki milletvekilini almayı hedefliyoruz. Ama hepsinden önce gönüller inşa etmek  ve gönüllere hitap etmek istiyoruz.

“HİZMETE TALİBİZ”

 İl Başkanı olarak atandığımda “sessiz yığınların sesi olmak istiyorum” diye bir şey söylemiştim.  Başkan olduğumdan bu yana da derdini anlatamayan, geçinmek konusunda çaresiz olan tüm kesimlere ulaşmaya ve arkadaşlarımıza yardım etmeye çalışıyorum. Benim en büyük amacım ve isteğim Bartın’a hizmet etmek. Ben Bartın’a aşık bir insanım. 25 yıldır  yurt dışında gurbette yaşayan bir insan olarak kendi memleketime ve kendi halkıma hizmet etmek istiyorum. Açıkçası hizmete talibiz.”

PARTİ BİNASI 6 AY İÇİNDE TAŞINACAK

Turhan Kalaycı son olarak AK Parti İl Başkanlığı binasının yenilenip yenilenmeyeceğine dair açıklamada bulundu. Kongre sonrasında ilk 6 ay içerisinde bir yer bulunup parti binasını taşımak istediklerini söyleyen Kalaycı, “Partimizin il binası için mutlaka yeni bir yer bulacağız ve taşınacağız.  Kongre sonrasında ilk 6 ay içerisinde mutlaka bunu yapmayı hedefliyoruz. İl binamız bir bakanımız ziyarete geldiğinde hem teşkilat mensuplarımız, hem vatandaşlarımız hem de siz değerli basın mensuplarımız için yeterli gelmiyor.  Sizler hem dar bir alanda görevinizi yerine getirmeye çalışıyorsunuz hem de vatandaşlarımız dar bir alanda vekilimizi ya da bakanımızı dinlemeye çalışıyorlar” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam