GAZETECİLERDEN TOKİ KONUTLARI TALEBİ

Gazeteciler talep dilekçesini Kalaycı’ya teslim etti

GAZETECİLERDEN TOKİ KONUTLARI TALEBİ Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın’da ulusal ve yerel basında kuruluşlarında çalışan basın mensupları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bartın’da alt gelir gruplarına yönelik yapılacak olan konutlardan kendiler için de konut ayrılması yönünde AK Parti İl Başkanlığına talepte bulundu. Gazeteciler başvuru dilekçesini AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya teslim ederken Kalaycı’dan bu konuda kendilerine destek olmalarını istedi. Basın mensuplarının yaptığı görevi çok önemsediğini ifade eden Kalaycı, “Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Bartın’da ulusal ve yerel basında kuruluşlarında çalışan basın mensupları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bartın’da alt gelir gruplarına yönelik yapılacak olan konutlardan kendiler için de konut ayrılması yönünde AK Parti İl Başkanlığına talepte bulundu. Konuyla ilgili AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’yla görüşen gazeteciler, hem taleplerini hem de başvuru dilekçelerini Başkan Kalaycı’ya teslim etti. Gazeteciler adına 40 kişinin imzasının yer aldığı başvuru dilekçesini Kalaycı’ya teslime den Bartın Hergün Gazetesi Muhabiri Nurdan Eroğlu, bu talebin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek Turhan Kalaycı’dan bu konuda kendilerine destek olmalarını  istedi. Eroğlu,  “TOKİ bu konuda Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nin talebi doğrultusunda Zonguldak’a basın çalışanları için konutlar yapıyor. Konutların imar planı ve imar projesi tamamlanarak vaziyet planı, dış cephe mimarisi, çevre düzenlemesini kapsayan çalışmaları sunum içinde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ne gönderildi. TOKİ basın mensupları için sadece Zonguldak’ta değil, Türkiye’nin bir çok ilinde bu şekilde projeler gerçekleştirdi. Neden böyle bir proje de bizim için Bartın’da kazandırılmasın? Bu Zonguldak’a yapılabiliyorsa Bartın’a da yapılabilir. Bu  proje bizim için çok önemli. Aynı zamanda bu projede sizlerin bizim yanımızda olması da bizim için çok önemli. Bu nedenle sizlerden bu konuda bizlere destek olmanızı istiyor ve sizin bizim sesimiz olmanızı rica ediyoruz” dedi.

KALAYCI: “ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Basın mensuplarının halkla kendileri arasında bir iletişim görevi üstelendiklerini ve zor bir görev yaptıklarını dile getiren Kalaycı, AK Parti olarak basın mensuplarını daime önemsediklerini ve önemsemeye devam edeceklerini söyledi. Bartın basınında çalışan her basın mensubunun doğru habercilik anlayışıyla çalıştıklarını görmenin kendilerini de mutlu ettiğini ifade eden Kalaycı, “Talebinizi memnuniyetle kabul ediyoruz. İlimiz basınında çalışan tüm basın mensubu arkadaşlarımızı önemsiyoruz.  Çünkü sizler halkla bizler arasında iletişim görevi üsteleniyorsunuz ve zor bir görev ifade ediyorsunuz. Bu konuda bizlerin de yapması gereken bir şey varsa yapmaktan ve sizlere destek olmaktan çekinmeyiz. Her zaman da sizlere hangi konuda olursa olsun destek olmaya ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız”  şeklinde konuştu.

TOKİ’DEN ZONGULDAK’TAKİ GAZETECİLER İÇİN KONUTLAR

TOKİ son olarak Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinin çalışmaları doğrultusunda Zonguldak’ta basın mensupları için toplu konut yapılmasına karar vermişti.  TOKİ'nin basın çalışanlarına yaptığı 110 konutluk Basın Sitesi'nin imar planı ve imar projesi tamamlanmıştı.  TOKİ, konut projesi ile ilgili vaziyet planı, dış cephe mimarisi, çevre düzenlemesini kapsayan çalışmaları sunum içinde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ne (ZGC)  göndermişti.  ZGC Basın Sitesinde 3+1 konut 18, 2+1 konut ise 92 adet bulunduğu belirtilmişti.  ZGC Başkanı Derya Akbıyık, basın sitesinin Haziran ortalarında ihaleye çıkacağını açıklamıştı.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam