TUNÇ: “ÖĞRENCİLERİMİZİN BARINMA SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Bin kişilik yurt ihalesi bugün yapılacak

TUNÇ: “ÖĞRENCİLERİMİZİN BARINMA SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ” Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 1000 kişilik Öğrenci Yurdu yapım ihalesinin 11 Aralık’ta yani bugün  Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Ankara’da gerçekleştirileceğini açıkladı. Tunç, “İnşaatı devam eden yurtlar ve yeni ihale edilecek yurt ile birlikte Bartın’da Üniversite öğrencilerimizin barınma sorununu ortadan kaldırıyoruz”  dedi. 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi’nin Yazıcılar Kampüsü içerisinde YURTKUR’a tahsis edilen 50 dönümlük arsa üzerinde inşa edilecek olan 1000 kişilik öğrenci yurdunun yapım ihalesinin bugün gerçekleştirileceğini açıkladı. Tunç proje kapsamında 2 adet yurt binası, 1 adet yönetim binası ve 1 adet giriş kontrol binası ile alt yapı ve çevre düzenlemesinin yapılacağını ve ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 1,5 yılda tamamlanacağını söyledi.

KAPASİTE 5 BİN 829’A YÜKSELECEK

Yılmaz Tunç, halihazırda Bartın’da Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nun yatak kapasitesinin 2bin 329 olduğunu KYK ile protokol çerçevesinde inşaatı devam eden 2bin 500 kişilik öğrenci yurdunun önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tamamlanarak yurt kapasitesinin 4 bin 829’a yükseleceğini, üniversite kampüs alanında inşa edilecek olan yeni 1000 kişilik yurt ile birlikte kapasitenin 5 bin 829’a yükseleceğini kaydetti. Tunç, ayrıca 750 kişilik öğrenci yurdunun da proje çalışmalarının sürdüğünü de ifade etti.

REKTÖRLÜK BİNASININ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İNŞAATINA BAŞLANACAK

Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlanmak üzere olduğunu, öğrenci yaşam merkezi ve rektörlük binasının da ihalesinin yapıldığını, önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacağını belirtti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini dile getirerek yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını vurguladı.

 6 BİN 855 ÖĞRENCİYE ÖĞRENİM DESTEĞİ

Tunç ayrıca  geçen yıl 2016’da Bartın’da yükseköğrenim gören 5 bin 190 öğrenciye öğrenim kredisi, bin 665 öğrenciye burs olmak üzere toplam 6 bin 855 öğrenciye öğrenim desteği verdiklerini, 2017 yılında ise bu rakamın 10 bine yaklaşacağını sözlerine ekledi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam