JANDARMADAN SİLAH KAÇAKÇILARINA OPERASYON

İşte ele geçirilenler!

JANDARMADAN SİLAH KAÇAKÇILARINA OPERASYON Güncel

Haber merkezi

Bartın’da silah ve mühimmat kaçakçılığı ihbarını alan jandarma ekipleri Kozcağız Beldesinde operasyon yaptı. Operasyonda tabanca, tüfek ve mermiler ele geçirildi.

Bartın’da  silah ve mühimmat kaçakçılığı ihbarını alan jandarma ekipleri Kozcağız Beldesinde operasyon yaptı. Operasyonda tabanca, tüfek ve mermiler ele geçirildi.  İl Jandarma Komutanlığından operasyona ilişkin  yapılan yazılı açıklamada; “Bartın İl Jandarma Komutanlığı KOM şube ekipleri ve Kozcağız Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince 06 Aralık 2017 tarihinde Kozcağız beldesinde bir şahsın silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı duyumu alınması üzerine; Bartın Sulh Ceza mahkemesinden alınan arama izni ile söz konusu şahsın evinde ve aracında yapılan arama neticesinde 1 adet 9mm çağında tabanca vasıflı Astrurax marka el yapımı tabanca,
1 adet 9 mm çapında tabanca vasıflı Browning marka kurusıkı dönüşümlü tabanca, bu tabancalara ait 34 adet mermi, 18 adet 7.65 mm tabanca mermisi, 2 adet av tüfeği, 33 adet kurusıkı tabanca mermisi, 73 adet ev tüfeği fişeği, 6 adet şarjör, 41 adet tüfek fişeği tapası, 7 adet tabanca kabzası, 3 adet fişek doldurma aparatı, 3 kutu tüfek saçması, 2 adet sustalı bıçak, 37 gr kenevir tohumu, 17 adet silah tamirinde kullanılan muhtelif alet ve malzeme ele geçirilmiş olup Bartın Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilerek adli tahkikata başlanılmıştır. “ denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam