TUNÇ, AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI KONGRELERİNDE KONUŞTU

“Bütçede en fazla pay gençlere ve eğitime”

TUNÇ, AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI KONGRELERİNDE KONUŞTU Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Amasra ve Ulus İlçe 5.Olağan Gençlik Kolları Kongresinde yaptığı konuşmalarda, AK Parti iktidarları döneminde bütçede en fazla payı eğitime ayırdıklarını belirterek çocukların ve gençlerin en iyi şekilde yetişmeleri, onların ailelerine, vatan ve milletine hayırlı birer evlat olmalarını istediklerini söyledi.

AK Parti Amasra ve Ulus Gençlik Kolları Teşkilatı 5. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrelere  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  Genel Merkez MKYK Üyesi Ahmet Duman, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı da katıldı. kongrelerde yaptığı konuşmada  15 yıl önceki Türkiye’yi gençlerin hatırlamasının mümkün olmadığını  ifade eden Tunç, “AK Parti’nin iktidarı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmiyordu. Ülkede yatırımlar  durmuştu. Enflasyon canavarı milleti canından bezdirmişti.  Temel hak ve özgürlükler kısıtlanmıştı.  Düşünce ve inanç özgürlüğünün önündeki engeller nedeniyle başörtüsü ile üniversiteye gitmek isteyen kız öğrenciler yaka paça okulların kapısından çevriliyordu. Hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar, tüm bunlar AK Parti’nin iktidara gelmesi ile sona erdi. Ülkemizin her köşesi yatırımlarla gelişti. Ekonomimiz 15 yıl öncesine  göre 4 kat arttı. Milli geliri 250 milyar dolar olan Türkiye bu gün 850 milyar dolar milli geliri olan bir ülke haline geldi. Türkiye’nin ilerlemesini kalkınmasını istemeyen, dünyada haklının ve mazlumun sesi olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçlerin Türkiye’nin AK Parti ile olan kutlu yürüyüşünün önünü kesmek için çok uğraştılar. 367 krizi, kapatma davası, gezi olayları, MİT krizi, Mit tırlarının durdurulması, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi ve 15 Temmuzda da tarihimizin en karanlık hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Tüm engelleri milletimizin desteği ile aşmayı başardık” dedi.

“AK PARTİ BAŞARILI OLDUĞU İÇİN SON 12 SEÇİMİN AÇIK ARA GALİBİ OLDU”

Ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun izlediği siyaset tarzının sürekli bir gerginlik oluşturmaya yönelik olduğunu belirten Yılmaz Tunç, “İftira ve karalama siyaseti ile başarıya ulaşacaklarını zannediyorlar.  Ama bunu 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 3 referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 12 seçimden buyana gerçekleştiremediler. Millet kimin icraat siyaseti yaptığını, millete hizmet yolunda çalıştığını kimin ise karalama siyaseti yaptığını çok iyi biliyor ve AK Parti’ye olan güvenini sürekli tazeliyor” şeklinde konuştu.

“BARTIN’A AK PARTİ’NİN YATIRIMLARINI YAĞMUR GİBİ YAĞDIRDIK”

Bartın’a AK Parti’nin yatırımlarını yağmur gibi yağdırdıklarını belirten Milletvekili Tunç,  milyarlık kamu yatırımını hayata geçirdiklerini, 6 milyar lira tutarında kamu yatırımının da devam ettiğini söyledi. Tunç,  Bartın’ı Üniversite ile büyütmeye devam ettiklerini, barajlar, tüneller, fabrikalar, duble yollar, toplu konutlar, modern eğitim yuvaları, öğrenci yurtları, gençlik ve spor tesisleri, turizm yatırımları, tarım destekleri, DSİ yatırımları, modern kamu hizmet binaları, hastaneler, sağlık yatırımları ile Bartın her alanda geliştirdiklerini bu yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti.

“BARTIN AK PARTİ’YE OLAN GÜVENİNİ YÜZDE 29’DAN YÜZDE 54’E YÜKSELTTİ”

Bartın halkının AK Parti’ye olan güveninin her geçen gün arttığını  dile getiren Tunç, 2002 yılında yüzde 29 olan oy oranı 2007’de yüzde 39, 2011’de yüzde 49 ve 2015’de de yüzde 54’e yükseldiğini, 16 nisan referandumunda da yüzde 56 wvet oyu ile Bartın halkının teveccühüne mazhar olduklarını söyledi. Tunç, “Halkımızın bu güvenini boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. Her konuda onların destekçisi olmaya onlara hiçbir aracıya gerek kalmadan bir telefon kadar yakın olmaya devam edeceğiz "dedi. 

AMASRA ALİ TOPÇU’YA, ULUS TOLGA KARAKAYA’YA EMANET EDİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ve bütçe okunarak oylandı ve yönetimin  ibrası yapıldıktan sonra seçimlere geçildiği kongrelerde Amasra Gençlik Kolları Başkanı Ali Topçu güven tazelerken  Ulus Gençlik Kolları Başkanlığı’na da Tolga Karakaya seçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam