MECLİS ARALIK GÜNDEMİNİ GÖRÜŞMEYE BAŞLADI

Aldatmaz’ın yerine Dikyurt göreve getirildi

MECLİS ARALIK GÜNDEMİNİ GÖRÜŞMEYE BAŞLADI

Nurdan Eroğlu

İl Genel Meclisi Aralık gündemini görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz’ın AK Parti Merkez İlçe Başkanı olmasıyla boşalan yereyse İlçe Seçim Kurulu tarafından Sefai Dikyurt getirildi.

İl Genel Meclisi Aralık gündemini görüşmeye başladı.  İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun gündemin ilk toplantısında İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz’ın AK Parti Merkez İlçe Başkanı olduğu için istifa Meclis Üyeliğinden istifa etmesiyle boşalan meclis üyeliği görevine 44 ay aradan sonra İlçe Seçim Kurulu tarafından görevlendirilen Sefai Dikyurt’’un getirildiğini söyledi. Dursun, Dikyurt’a başarılar diledi. Aralık gündeminin ilk maddesinde yer alan  Kayadibi Köyü Köy Yerleşik Alan ve civar sınırlarının tespitiyle ilgili  İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporu değerlendiren Meclis Üyeleri,  rapor doğrultusunda dosyayı karara bağlandı.  Ardından Bartın Huzurevi Binası Yapımının 2017-2018 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına Alınması ile ilgili  Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Raporlarını değerlendiren Meclis,  huzurevi binasının yapımını 2017-2018 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına aldı.

İŞTE MECLİSİN ARALIK AYI GÜNDEMİ!

İl Genel Meclisi aralık gündemi çerçevesinde bunların dışında İl Jandarma Komutanlığıyla İl Emniyet Müdürlüğüne teçhizat alınması projelerinin 2017 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili komisyon raporlarını, 2017 Malı Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili komisyon raporları, Kurucaşile İlçesi Çayaltı-Aydoğmuş-Kavaklı Grup Köy Yolu yol yapım işlerinin revize edilmesi ile ilgili komisyon raporları, Okçular Köyü Tarım ve Hayvancılık Tesis alanıyla ilgili komisyon raporu, 75. Yıl Huzurevi binası onarım projesinin 2017 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili komisyon raporu, konteyner kulübe alım projesinin 2017 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili komisyon raporu, 2017 Mali Yılı Ek Ödenek verilmesiyle ilgili dosya ve Bartın Mahalli İdareler Birliğine yedek üye isminin belirlenmesiyle ilgili dosyayı görüşüp karara başlayacak.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam