TUNÇ, DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

“Engellilerimizin sorunlarını paylaşmak hepimizin görevidir”

TUNÇ, DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI Güncel

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Bartın Otizm ve Engelliler Dayanışma Derneği’nin  (BOED-DER) düzenlediği programa katıldı. Tunç,  engeliler ve aileleriyle  bir araya gelerek Dünya Engelliler Gününü kutladı.

Bartın Otizm ve Engelliler Dayanışma Derneği tarafından Bartın Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlamalarına Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler, Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği (BOED-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Berna Şengün, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ekrem Altınok, Türkiye Engelliler Derneği Başkanı Ferit Kurulan, engelli kardeşlerimiz ve aileleri katıldı. Engelliler Günü etkinliklerinde konuşma Milletvekili Tunç, “Engelli kardeşlerimize sahip çıkmak hepimizin görevi olduğunu belirterek, engellilik, kader mahkumluğu, utanılacak, hayata küsülecek, saklanacak, gizlenecek bir durum değildir. Hiç kimsenin, ileride engelli olmamak için bir garantisi yoktur. O nedenle engellilerimizin sorunlarını paylaşmak hepimizin görevidir” dedi.

“ENGELLİLERİ İLGİLENDİREN PEK ÇOK İYİLEŞTİRME GERÇEKLEŞTİRDİK”

Engellilerin hayatını daha kolaylaştırmak onları mutlu etmek için gayret gösterdiklerini söyleyen  Yılmaz Tunç, “Ülkemiz engelliler noktasında son zamanlarda önemli mesafeler aldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerimiz vasıtasıyla çok güzel çalışmalar yapılıyor. Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu ile  bu alanda önemli uygulamalar başladı. İhmal edilen engelli kardeşlerimiz hatırlandı. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellileri ilgilendiren pek çok iyileştirme gerçekleştirdik. Engellilerin sosyal hizmetlere erişimine mani olan bürokratik engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımıza ilk defa evde bakım ve evde sağlık hizmetlerinin sunulması, engellilerin eğitimde fırsat eşitliğine kavuşması gibi hizmetler, bu yöndeki çalışmalarımızın yalnızca bir kısmıdır. Bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir Türkiye sunmanın gayreti içerisinde çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

Engelli ailelerinin yaşadıklarını katılımcılarla paylaşmalarının ardından program müzikli eğlence ile hediye çekilişinin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam