HALK OTOBÜSLERİNE ZAM!

İşte yeni taşıma ücretleri!

HALK OTOBÜSLERİNE ZAM! Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın Belediye Meclisi’nin aralık ayı gündemi çerçevesinde aldığı karar doğrultusunda Belediye Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldı.  Sivil, öğrenci ve emekli taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapılırken zamlı tarife 2018 yılından itibaren geçerli olacak. Zam kararına ise AK Parti ve CHP’li Belediye  Meclis Üyeleri red oyu verdi. İşte yeni taşıma ücretleri!

Bartın Belediye Meclisi’nin aralık ayı gündemi çerçevesinde aldığı karar doğrultusunda Belediye Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldı.  Kararla birlikte sivil, öğrenci ve emekli taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapılmış oldu. Zam kararına AK Parti ve CHP’li Belediye  Meclis Üyeleri red oyu verdi. 2018 yılından itibaren geçerli olacak zamlı tarifeye göre şuanda 2 TL olan sivil taşıma ücreti 2.50 TL’ye yükseldi. Emekli ve öğrenciler için 1,50 lira olan indirimli yolcu ücreti ise 25 kuruş zamlanarak 1,75 liraya yükseldi. 

SİVİL AYDA EN AZ 150 TL, ÖĞRENCİ DE EN AZ 105 TL ULAŞIMA HARCAYACAK

Belediye Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine 2017’nin başında ise yüzde 20 oranında zam yapılmıştı. Aralık meclisinde alınan bu kararla taşıma ücretlerine bir yıl içinde yüzde 45 oranında zam yapılmış oldu.  2018’in ocak ayından itibaren yürürlüğe girmesi beklenen zamlı tarifeyle bir kişin ayda geliş-gidiş ücreti en az 150 TL olurken emekli ve öğrenciler içinse bu rakam en az 105 TL olacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam