SAADET PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Emin Titiz güven tazeledi

SAADET PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ Güncel

Nurdan Eroğlu

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığı 6. Olağan kongresini gerçekleştirdi.  Bartın Öğretmenevinde yapılan kongrede tek liste haline girilen seçimlerde mevcut başkan M. Emin Titiz güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı oldu.

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığı 6. Olağan kongresini gerçekleştirdi.   Pazar günü Bartın Öğretmenevi Toplantı Salonunda yapılan kongreye Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Balta, İl Başkanı Ünal Yurtbay, Bartın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, il ve ilçe teşkilat başkanları ve üyeleri, delegeler ve davetliler katıldı. Kongrede bir konuşma yapan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı M. Emin Titiz,  yeni merkez ilçe yönetiminin gençlerden oluştuğunu ifade etti. Saadet Partisi’nde olmanın büyük bir şeref olduğunu dile getiren Titiz, “6. genel kurulumuz hayırlara vesile olsun. Bundan 2 dönem önce 4. Kongremizde merkez ilçe başkanlığı görevine başladık ve inşallah bizim 3. Teşkilatımızın da 6. Olağan kongresini bugün (Pazar) gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu bizim için çok büyük bir şeref. Hareketimizin kurucusu Necmettin Erbakan Hocamız bu büyük şerefi şöyle ifade ediyordu “Bu dava o kadar şerefli ve yüce bir davadır ki bu davada şeref kazanmak öyle herkese nasip olmaz. Bu davanın itibar etmiş olduğu şeref bize aittir. Kimse varlığıyla bu davaya şeref katamaz.” Bizlerde bu şerefe nail olmuş insanlar olarak Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Ama aynı zamanda sorumluluğu da gerçekten çok büyük bir görevi ifa etmeye çalışıyoruz. Biz sıradan bir siyaset, sıradan bir çalışma yapmıyoruz. Biz aslında yaradılışımızın gayesi olarak bütün insanlığın saadeti için çalışmak suretiyle büyük bir sorumluluğu omuzlarımızda taşıyoruz. Bu da bizim için büyük bir yüktür” dedi.

TİTİZ: “GENÇ BİR KADROYLA HUZURA ÇIKTIK”

Daha gençleşmiş bir kadroyla huzura çıktıklarını kaydeden Emin Titiz “Bu yükü taşırken yönetim kurulumdaki çok değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadılar. Hep birlikte bu yüke omuz verdik. Bugün de özellikle yeni isimlerle daha güçlendirilmiş, daha gençleşmiş, daha diri bir kadroyla huzurlarınıza çıktık. 3. Dönemde de göreve devam etmemiz konusunda bizlere tekrar görev verildi. İnşallah 3. Dönemimizi tekrardan devam ettireceğiz. Yönetim kurulu üyelerimizin yaşları 20 ile 30 yaş arasında değişiyor. İnsan bu gençlerin burada ne işi olduğunu düşünmeden edemiyor. Biz önümüzdeki süreçte Allah’ın izniyle Türkiye’yi biz yöneteceğiz. Biz beyin kadrolarını bugün hazırlıyoruz. Biz çalışmalarımızı bu şuurla ve gayretle yapıyoruz. 47 yıldır bu ülkenin sigortası olmuş, 47 yıldır bu ülkenin teminatı olmuş bu dava olmasaydı biz ne yapardık? Bu davayı bugünlere kadar getirmiş olan başta Erbakan Hocamız olmak üzere bütün teşkilat üyelerimizden Allah razı olsun. Medyanın bizi saklama gayretine bakmayın. Oy oranlarıyla bizi değerlendirmeyin. Zor olan daha kıymetlidir. Biz Allah’ın izniyle kayaya yazı yazma gayretindeyiz. Biz yeni bir dünya için mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

YURTBAY: “İNSANLAR ASGARİ ÜCRETLE YAŞAYAMIYOR”

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay ise yaptığı  konuşmada Türkiye’deki bin 404 TL olan asgari ücrettin geçinmeye yetmediğini söyledi. Yurtbay, “Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Sizler seçilmiş, özel insanlarsınız.  Allah’ın izniyle dünyaya nizamı getirip dünyanın müreffeh bir dünya olmasını sağlayacağız. Biz bunu yapmakla görevliyiz.  Ülkemizdeki mevcut asgari ücretle insanların yaşayamadığı açık. Çünkü devletin açıkladığı açlık sınırı 4 bin TL. Ama asgari ücret bin 404 TL. Bu rakamı halka verirsek denge bozulur diyorlar. Ama her yıl faize 54 bin TL verirken denge bozulmuyor. Biz geçen seçimlerde asgari ücrete zam yapmanın en kolay yolu açıkladık. Devlet olarak biz asgari ücretten iki kat vergi alıyoruz. Bu vergileri almazsak asgari ücret iki katına çıkar. Üretici kardeşlerimizden alınan KDV’yi de bir miktar azaltırsak biraz daha artar. At binenin kılıç kuşananındır. Bize nasıl yapacaksınız diyorlar. Biz bunu 1996 yılında yaptık. Bizim o dönem asgari ücrete yaptığımız zamla 42 tane büyük tüp alınıyordu. Biz emekliye verdik, çalışanlara verdik. İnşallah tekrar gelip tekrar bunu yapacağız” ifadelerinde bulundu.

TİTİZ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Saadet Partisi İdare Kurulu Üyesi ve Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Balta da yaptığı konuşmada kongrenin hem Bartın’a hem Türkiye’ye hem de Saadet Partisi’ne hayırlı olmasını diledi. Kongre sonunda tek liste halinde yapılan seçimlerde mevcut başkan Emin Titiz, güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı seçildi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam