HAYIRSEVERLER ALOĞLU AİLESİNİN YARDIMINA KOŞTU

Teşekkürler Bartın!

HAYIRSEVERLER ALOĞLU AİLESİNİN YARDIMINA KOŞTU Güncel

Nihal Çınçın

Bartın’ın Ulus İlçesine bağlı Güneyören Köyü’nde yaşayan ve yoksullukla mücadeleden 5 kişilik Aloğlu ailesinin yardımına hayırsever vatandaşlar koştu.   Evde engelli bir çocuğu olduğu için sürekli olarak çalışamayan 43 yaşındaki baba Adil Aloğlu ve çocuklar için hayırsever vatandaşlar, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Aloğlu’nun çabalarıyla yapılan evin tüm eşyalarını a’dan z’ye karşıladı. Aloğlu ailesi hayırsever vatandaşların yardımlarıyla oturdukları eski ahşap bir evden kurtularak eşyalarıyla birlikte yepyeni bir eve kavuştu.

Bartın’ın Ulus İlçesine bağlı ve ilçe merkezine tam 1 saatlik Güneyören Köyü’nde yaşayan 5 kişilik Aloğlu ailesi tam anlamıyla yoksullukla mücadele ediyordu.  43 yaşındaki baba Adil Aloğlu,  bedensel engelli olan 15 yaşındaki oğlu İsmail’e bakmak zorunda olduğu için sürekli bir işte çalışamıyordu. İşsiz olan baba geçimini Sosyal Yardımlaşma Vakfının ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla sağlamaya çalışıyordu.  Adil Aloğlu’nun İsmail dışında 14 yaşında Mehmet,  11 yaşında Necdet ve 10 yaşında Fatma olmak üzere 3 çocuğu daha bulunuyordu. Mehmet ile Necdet yatılı olan imam hatip lisesinde okuduğu için yurtta kalıyorlardı. Baba Aloğlu, evde hem engelli İsmail’e bakarken hem de çamaşırından bulaşığına yemeğinden temizliğine kadar evin işlerini yapıyordu.  10 yaşındaki minik Fatma ise kocaman yüreği ve küçücük elleriyle babasına bu konuda yardım etmeye çalışıyordu. 

BABA ALOĞLU KENDİ ÇABALARIYLA VE VAKIF YARDIMIYLA EV YAPMIŞTI

Aile köyde eski ahşap bir evde oturuyordu.  İnsanlık dramı yaşayan ailenin durumu tam anlamıyla yürekleri sızlatırken Bartın Sosyal Yardımlaşma Vakfı köy muhtarının da girişimleriyle aileye köyde yeni bir ev yapabilmesi için 25 bin TL değerinde yardımda bulunmuştu. Ancak bu miktar yeterli olmayınca hayvancılık yapan Adil Aloğlu, çocuklarına sıcak bir yuva verebilmek için tüm hayvanlarını satıp ev için lazım olan paranın üstünü bu şekilde tamamlamaya çalışmıştı.

Ailenin ise bu yeni evde oturabilmesi için  eve a’dan z’ye ev eşyaları alınması gerekiyordu.  İşte tam bu noktada hayırsever vatandaşlar Adil Aloğlu ve çocuklarının yardımına koştu. Hayırsever vatandaşlar ilk olarak yapılan inşaatın eksik kısımlarını tamamladı. Daha sonra ise çocuklar için genç  yatak odası takımları alınarak çocukların rahat ve huzurlu bir şekilde kalabileceği odalar oluşturuldu. Daha sonra ise evin salonundan mutfağına yine yatak odasından banyo ve tuvaletlerinde kadar tüm ihtiyaçları karşılandı. Hatta bununla sınırlı kalmayan hayırsever vatandaşlar beyaz eşya ve mobilyaların dışında tüm mutfak gereçlerini, halısından perdesine yatakların çarşaf ve nevresimlerine kadar ailenin akıllara gelebilecek tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Biz de Bartın Hergün Gazetesi olarak ismini verdiğimiz ve veremediğimiz tüm hayırsever vatandaşlarımızın hepsine teker teker teşekkür ediyor Aloğlu ailesinin ise yeni ve sıcak yuvalarında huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamasını temenni ediyoruz.

İşte Aloğlu ailesine yardım eden ve isminin verilmesine bir sakınca görmeyen hayırsever vatandaşlarımız!

Bem-Bir-Sen İl Başkanı-Orhan Topçu

Memur-Sen İl Temsilcisi -Mustafa Dağdeviren

Bayındır-Memur-Sen İl Başkanı-Nuray Arfundalı

Diyanet-Sen İl Başkanı-Metin Sağım

Maşalıoğlu İnşaat-Nimet Maşalıoğlu

Bem-Bir-Sen Üyeleri

Toksözler Petrol- Sefa Toksöz

Vestel Bayi-Zekeriya Karaman

Zenginler Mefruşat-Süleyman Zengin

Göktepe Mefruşat- Aynur Göktepe

Keleşler Mefruşat-Yadigar Keleş

Kaya Halıcılık-Hüseyin Kaya

Alvit Seramik Fabrikası-Gürkan Aldatmaz

Kalaycıoğulları İnşaat-Hüseyin Kalaycı

Özkanlar Mobilya- Yüksel Özkan

Necmiye Öztürk

Bartın Tımes Grup- Mustafa Ahmet Oktay

Sunset Otel- Hasan Özcan

Amasra Ünal Gıda-Selahattin Güler

Amasra Karadeniz Pide-Aydın Bayraktar

Amasra Seyahat Kooperatifi

Michelin Lastik Bayi- Kemal Bilir

Yükselen Petsol-Abdülkadir Yükselen

Kuruoğlu Marker-Ergin Kuruoğlu

Marangoz- Yaşar Bakkal, Halit Çakar

Ay-Zen Personeli

Parıldar Oto Personeli

Melek Güngör

Nursel Göktaş

Rüyam Çeyiz- Şemsetttin Çöme

Günay Çeyiz-Reşat Günay

Özverenler Mobilya-Bulut Özveren

Mehmet Sarıgül

Derya Yoldaş

Doğan Göktaş

Turgut Göktaş

Kemal Göktaş

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam