MERKEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN YER TESLİMİ YAPILIYOR

En yüksek yatırım

MERKEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN YER TESLİMİ YAPILIYOR Güncel

 

Haber merkezi

Bartın Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatının 5 gün içerisinde yer teslimi yapılacak. Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İl Özel İdare tarafından bugüne değin tek kalemde gerçekleşen en yüksek yatırım özelliğini taşıyor.

Bartın İl Özel İdaresi tarafından 24.08.2017 tarihinde ihalesi yapılan 1 Okul binası, 1 Kapalı spor Salonu ve 4 Adet atölye olmak üzere 14.500 m2 kapalı alandan oluşan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yapım İşi KDV dahil 20 milyon 886 bin TL ihale bedeli ile 30.11.2017 tarihinde sözleşmesi imzalandı. Bartın ABA İnşaat, Önderol Inşaat ve Remsa İnşaat ortaklığı ile yapılacak olan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İl Özel İdare tarafından bugüne değin tek kalemde gerçekleşen en yüksek yatırım özelliğini taşıyor.

 Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, Batı Karadeniz’in en büyük resmi iş bitirmesine sahip firması ABA İnşaat ile Önderol Inşaat ve Remsa İnşaat ortaklığında Bartınlı firmalar tarafından yapılacak olması dev bütçenin Bartın’da kalması adına da kamuoyunda sevindirici bir gelişme olarak nitelendirildi.

 YER TESLİMİ 5 GÜN İÇİNDE

30.11.2017 tarihinde sözleşmesi imzalanan ve 5 gün içerisinde yer teslimi yapılarak inşaatına başlanacak olan eğitim tesisi Mugada yolu üzerinde (DSİ Binası İlerisinde) inşa edilecek. 450 gün içerisinde bitirilmesi planlanan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; 1 Okul Binası, 1 Kapalı Spor Salonu ve 4 Adet Atölye olmak üzere toplam 14.500 m2 kapalı alandan oluşacak. Ayrıca kompleks niteliği taşıyan eğitim tesisi Batı Karadeniz bölgesinde emsal niteliği taşıyacak.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam