HEMA, DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ KUTLADI

“Bölgemizde ve ülkemizde ilklere imza atıyoruz”

HEMA, DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ KUTLADI Güncel

 

Haber merkezi

Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş (HEMA) 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Madencilerin Dünya Madenciler Gününü kutlayan HEMA, “Avrupa’nın en büyük madencilik ve enerji projelerini sürdürdüğümüz Batı Karadeniz Bölgesinde sektöre kattığımız yenilikler, teknolojik yatırımlar ve iş güvenliği tedbirleri ile ülkemizde ilklere imza atmaktayız” dedi.

Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş (HEMA) 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Madencilerin Dünya Madenciler Gününü kutlayan HEMA, “Hattat Enerji ve Maden Tic. A.Ş olarak Avrupa’nın en büyük madencilik ve enerji projelerini sürdürdüğümüz Batı Karadeniz Bölgesinde sektöre kattığımız yenilikler, teknolojik yatırımlar ve iş güvenliği tedbirleri ile ülkemizde ilklere imza atmaktayız. Dünya’nın en zor mesleği olan madencilik, yerin yüzlerce metre altında aydınlık yarınlar için gece gündüz demeden çalışan tüm madencilerin “ 4 Aralık Dünya Madenciler Gününü” kutluyoruz. 4 Aralık tarihi, madenciliğin piri olarak kabul edilen Santa Barbara'ya adanmış olup, Roma İmparatorluğu zamanında babasının gazabından kaçarak, madencilerin çalışmakta olduğu bir mağaraya sığınan ve bu madenciler tarafından azize kabul edilen Santa Barbara'nın aynı zamanda İzmit'te yaşamış olması ve efsanenin geçtiği mekanların Anadolu olmasının da ayrı bir önemi vardır. Madencilerin koruyucu azizesi olarak kabul edilen Santa Barbara'nın 4 Aralık tarihinde bu mağaraya yerleşmesi ve mağarada çalışmakta olan madencileri koruyor olması, önce Anadolu'da daha sonrada Avrupa ve tüm dünyada 'Dünya Madenciler Günü' olarak kullanılmaktadır” dedi.

“YERALTI ZENGİNLİKLERİMİZİN ÜLKE EKONOMİMİZE KAZANDIRMA AMACINDAYIZ”

Yeraltı zenginliklerinin ülke ekonomisine kazandırma amacı içerisinde olduklarını kaydeden HEMA “Şirketimiz, özellikle Batı Karadeniz enerji üssü projesi kapsamında, tüm Batı Karadeniz Bölgesinde önemli derecede maden sektöründe atılımlar gerçekleştirmiştir. Madencilik sektörünün tüm zorluklarının üstesinde en son teknoloji ile en iyi ve güvenli şekilde, yeraltı zenginliklerimizin ülke ekonomimize kazandırma amacı içerisindeyiz. Bu vesileyle Hattat Enerji ve Maden Tİc. A.Ş olarak tüm yer altı zenginliklerimizi ülkenin ve insanlığın hizmetine sunan Madencilerimizin“ 4 Aralık Dünya Madenciler Gününü” kutlar, hayatlarını kaybeden Madenci şehitlerimize Allah’tan rahmet, fedakar ailelerine başsağlığı dileriz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam