DİRİM’DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

“Azim ve kararlılıklarıyla da hepimize örnek oluyorlar”

DİRİM’DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI Güncel

 

Muhammet Civan

Bartın Valisi Nusret Dirim, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Dirim mesajında, “Hayatın birçok  alanlarında önemli başarılara imza atan engelli vatandaşlarımız azim ve kararlılıklarıyla da hepimize örnek olmaktadırlar” dedi.

Bartın Valisi Nusret Dirim, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 3 Aralık tarihinin engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi açısından önemli bir gün  olduğunu ifade eden Dirim, “Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür. Devletimiz son yıllarda, engelli vatandaşlarımızın eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, yaşam koşullarının iyileştirilmesi, geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak politikalar ve kalıcı çözümlere ilişkin çok sayıda hukuki düzenlemeleri hayata geçirmiştir” dedi.

“HEPİMİZE ÖRNEK OLUYORLAR”

Engelli vatandaşlarımızın hepimize örnek olduğunu kaydeden Nusret Dirim, “Baktığımız zaman hayatın bir çok  alanlarında önemli başarılara imza atan engelli vatandaşlarımız azim ve kararlılıklarıyla da hepimize örnek olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün toplumsal sorumluluğumuzu artırmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam