MİS YÖNETİMİ BARTIN’DA TOPLANDI

Belediye Başkanları Bartın’da

MİS YÖNETİMİ BARTIN’DA TOPLANDI Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası(MİS)  toplantısı 29-30 Kasım tarihleri arasında Bartın’da yapıldı. Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Başkanı aynı zamanda Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya çeşitli illerin Belediye Başkanları da katıldı. Bartın Valisi Nusret Dirim ile birlikte öğle yemeği yiyen Belediye Başkanları daha sonra şehir turu yaptı.

Mahalli İdareler Sendikası (MİS) Bartın Toplantısı 29-30 Kasım tarihleri arasında Bartın Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı. Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cemal Akın başkanlığında gerçekleştirilen ve gündem konusu olan 7 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıya Kırşehir Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz, Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Belediyesi MESKİ Genel Müdürü Günhan Güngördü, Manisa Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Çankırı Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, Afyonkarahisar İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, Kastamonu Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Balıkesir Belediye Başkanı Osman Kılıç, Aydın Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Manisa Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Adana Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Gaziantep Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Kars Belediye Başkanı Murteza Karaçanta, Sarıçam Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Ertuğrul Işık, Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz, Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Temsilcileri Fatih Şimşek, Mert Onat, Seval Tuzcu katıldı.  29 Kasım’da akşamı gerçekleştirilen MİS Yönetim Kurulu Toplantısı’nın sonrasında toplantı için ilimize gelen Belediye Başkanları ile Gazhane Kültür Parkı’nda çay sohbeti yaptılar, ardından ise Bartın Valisi Nusret Dirim ile birlikte öğle yemeği yediler.

AKIN: “110 TANE ÜYEMİZ MEVCUT”

Yemek sonrasında toplantı ile ilgili basın mensuplarına bir değerlendirmede bulunan MİS Genel Başkanı ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bugün burada Mahalli İdareler İşverenler Sendikamızın yönetim, denetim ve disiplin kurulu arkadaşlarımızla beraberiz. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz de bizlere şeref verdiler. Mahalli İdareler ve İşverenler Sendikası çok çeşitli belediye başkanlarımızın yine çeşitli siyasi görüşteki belediye başkanlarımızın hepsinin beraber olduğu bir sendikadır. İşverenlerimizin ve işçilerimizin beraberce karşılıklı hakkaniyet içerisinde haklarının korunduğu, sürtüşmenin olmaması için elinden gelen hizmeti yapan bir sendikadır. Şu anda 110 tane üyemiz mevcut. Onlarla beraber çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de Bartın’ımızı ziyaret ettiler. Toplantımızı yaptık. Ben her şeyden evvel kendilerine tekrar hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Karaçanta, MİS Üyelerini Kars’a davet etti

Kars Belediye Başkanı Murteza Karaçanta da “Bugün burada Mahalli İdareler İşverenler Sendikası’nın yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri olarak toplanmış bulunmaktayız. Tabiî ki bu tür yerlerde bir araya gelebilmek adına mutlaka bir şeyler bahane olmalı. Bugün bizim bahanemizde burada sendikamızın yönetim kurulunu toplamak oldu. Yine sendikamızla ilgili yapacağımız çeşitli çalışmalarla alakalı bilgi edinmek için bir araya geldik. Bugün bizi burada ağırlayan çok değerli Belediye Başkanımız Cemal Akın’a, Sayın Valimiz Nusret Dirim’e tüm belediye başkanları adına şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki süreçte inşallah bu toplantıları Manisa Belediyemiz teklif etti ama ben de doğunun şirin şehri Kars adında Karslılar adına orada ağırlamaktan duyacağımız gururu ifade etmek istiyorum.” diyerek bir sonraki toplantılar için MİS Üyelerini Kars’a davet etti.

Akın, öncülüğündeki Belediye Başkanları daha sonra da yapım çalışmaları hızla devam eden Kent Tarihi Müzesi’ni ziyaret etti.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam