MİLLETVEKİLİ TUNÇ AMASRA’DAKİ DERE ISLAH ÇALIŞMALARINI

Yerinde İnceledi

MİLLETVEKİLİ TUNÇ AMASRA’DAKİ DERE ISLAH ÇALIŞMALARINI Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra İlçe Merkezinden geçen inşaat çalışmaları tamamlanan dere ıslah çalışmalarını, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, Belediye Başkanı M.Emin Timur, İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Özdilkural, Belediye Meclisi Üyesi Recep Işık ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte yerinde inceledi.

AMASRA’DAKİ DERE ISLAHLARI 2,3 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Amasra ilçesini taşkından koruyacak Horhor Deresi, Hisarönü Deresi, Kestaneli ve Kayaaltı Derelerinin ıslah çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Tunç, “2,5 milyon lira tutarındaki yatırım Amasra ilçe merkezi için çok önemliydi. Sık sık sel taşkınlarına maruz kalan tarihi turistik ilçemiz Amasra, bu yatırım sayesinde artık taşkınlardan korunacak”. Dedi.

AMASRA’NIN KÖYLERİNDE DE TAŞKIN RİSKİ KALKACAK

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sel felaketinin yaşandığı, Amasra Çakraz büyük derelerin ıslah çalışmalarının da tamamlandığını belirterek, Göçgün, Göçgündermirci, Yahyayazıcılar, Kalaycı, Cumayanı, Esenler ve Acarlar Grup Köyleri Büyük Dere Taşkın Koruma İnşaatı yapım işinin devam ettiğini açıkladı.

BARTIN’A ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN REKOR YATIRIM

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da her alanda dev yatırımlara imza attıklarını, Bartın’a Devlet Su İşleri Bakanlığı’nca son 15 yılda 870 Milyon TL’lik  yatırım ve destek sağlandığını  belirterek, Bartın'da 2 adet dev Baraj inşaatı olan Kirazlıköprü ve Kışla Barajı inşaatının tamamlandığını,  Kozcağız barajı ile Ulus Eldeş Barajı inşaatının hızla devam ettiğini, halen Bartın Irmak Islah projesi ve İçme Suyu projesinin gerçekleştirilmekte olduğunu, 34 Adet taşkın koruma çalışmasını tamamladıklarını söyledi. Tunç, DSİ’nin gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Orman ve Su işleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na çok teşekkür ediyorum dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam