EĞİTİM-BİR-SEN, SORUNLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A İLETTİ

Kayış: “Genel Başkanımız eğitim sorunlarını aktardı”

EĞİTİM-BİR-SEN, SORUNLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A İLETTİ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi Başkan Yardımcısı Ekrem Kayış, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eğitimde yaşanan sorunları ilettiğini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi Başkan Yardımcısı Ekrem Kayış, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eğitimde yaşanan sorunları ilettiğini söyledi.  Beştepe Sofrasında eğitimin konuşulduğunu ifade eden Kayış, “  Genel Başkanımız Ali Yalçın, Cumhurbaşkanımıza acil çözüm bekleyen sorunlara dikkat çekerek, istihdamda güçlük çekilen bölgelerdeki öğretmen açığının sözleşmeli öğretmenlerle giderilmesini doğru bulmadıklarını, ihtiyacın kadrolu öğretmenlerle karşılanması ve istihdamda güçlük çekilen yerlerde teşvik unsurlarının devreye sokulması gerektiğini söyledi. Adalet duygusunu zedeleyen mülakatla öğretmen alımından bir an evvel vazgeçilmesini, performans uygulaması gibi, yan yana duranları karşı karşıya getirecek yöntemlerden imtina edilmesini istedi” dedi.

“LİYAKAT TEMELLİ BİR KARİYER SİSTEMİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİ ELZEM”

Ali Yalçın’ın Eğitim ve kamu yönetiminde liyakat temelli bir kariyer sisteminin hayata geçirilmesinin elzem olduğunu belirtiğini kaydeden Ekrem Kayış, “Eğitim ve kamu yönetiminde liyakat temelli bir kariyer sisteminin hayata geçirilmesinin elzem olduğunu belirten Genel Başkanımız bu konuda bir rapor hazırlayarak kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlattı. Müfredata ilişkin iyileştirmelerin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız ders kitaplarının, yardımcı kaynaklara ihtiyaç duyulmayacak şekilde hazırlanması gerektiğini kaydetti. Kademeler arası geçişe ilişkin kamuoyu önünde yapılan tartışmaların öğrenci ve velileri tedirgin ettiğini ifade eden Genel Başkanımız bu tür düzenlemelerin paydaşlarla istişare edilerek olgunlaştırıldıktan sonra kamuoyuna duyurulmasının daha doğru olacağını dile getirdi. Genel Başkanımız ayrıca Cumhurbaşkanımıza öğretmenlere gösterdiği özel ilgi ve hassasiyet için teşekkür etti” şeklinde konuştu.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam