COMBAT JU JUTSU AVRUPA ŞAMPİYONASINA

Bartın’dan 3 sporcu

COMBAT JU JUTSU AVRUPA ŞAMPİYONASINA Spor

COMBAT JU JUTSU AVRUPA ŞAMPİYONASINA

Bartın’dan 3 sporcu

 

Haber Merkezi

 

Ukrayna’da yapılacak olan Combat Ju Jutsu Avrupa Şampiyonası’na katılacak sporcu kafilesi bugün tartıya çıkıyor 

 

01-03 Aralık 2017 Tarihlerinde Ukrayna’nın Uzhgorod kentinde yapılacak olan Combat Ju Jutsu Avrupa Şampiyonası Milli Takımı kadrosunda yer alan Bartınlı 3 sporcu da mücadele edecek.

Eylül ayı içinde İstanbul da yapılan Türkiye Şampiyonasında başarılı olanların içinden seçilen sporcuların katılabildiği Avrupa Şampiyonasına, Bartın dan 3 sporcunun seçilmesi, kulüp yöneticileri ve spor camiası tarafından sevinçle karşılandı.

Ayrıca Wushu Sanda branşında 2000 – 2003 yıllarında 3 sene üst üste Türkiye Şampiyonu olan Yeşil Bartın Spor Kulübü’nün eski sporcularından Ramazan Yüksel ise Milli Takım Antrenörü olarak görevlendirildi. Yine kulübün sporcularından Buse Makar, Mehmet Ali Candemir ile Yusuf Selim Akın ringe çıkarak zorlu rakiplerine karşı mücadele edecekler.

Ulusal takım kadrosunda İzmir’den 1, Bolu’dan 1, Samsun’dan 1, Tokat’tan 2 sporcu yer alırken, İzmir’den Erdem Yüksel de antrenör olarak görevlendirildi. Gaziantep’ten Mehmet Çetin Karakurt Milli Takım Teknik Direktörü olarak takımın başında teknik adam olarak görevlendirildi. Ayrıca, Ju Jitsu Federasyonu’nun Uluslararası hakemi olan Münir Nurettin Çeliktutan Avrupa Şampiyonasında görev yapmak üzere davet edildi.

Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas Milli takımı yalnız bırakmadı. Elmas, 30 Kasım 2017 Perşembe günü takımla beraber Ukrayna ya hareket etti. Kafilemiz 04 Aralık 2017 Pazartesi günü yurda dönüş yapacak.              

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam