BASIN SÖZCÜSÜ MUSTAFA AHMET OKTAY ATEŞ PÜSKÜRDÜ

“Hep birlikte içimizdeki Fransızları temizleyeceğiz”

BASIN SÖZCÜSÜ MUSTAFA AHMET OKTAY ATEŞ PÜSKÜRDÜ Spor

Haber merkezi

 

Tribün liderlerinden Ömer Altunsaban’ın sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayına konuk olan

Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay çarpıcı açıklamalarda bulunurken, bazı taraftarlar tarafından yapılan suçlamaları da değerlendirdi.

 

“HERKES YERİNİ BİLECEK”

Oktay, açıklamalarında şunları söyledi:

“Gecenin bir saatinden hiç kimse futbolcunun ailesini arayarak rahatsız etmeye kimsenin hakkı yoktur. Kimseye de böyle bir fırsat vermeyeceğiz. Herkes yerini bilecek. Bizim futbolcu kardeşlerimiz terlerinin son damlasına kadar mücadelelerini veriyorlar. Hiç kimse futbolcuları emek hırsızı olarak suçlayamaz. Futbolcular bizim kardeşimizdir, aileleri de ailelerimizdir. Herkes bunu böyle bilsin.

Bu futbolcular Bartın’ın menfaati için terlerin son damlasına kadar akıtan arkadaşlarımızdır. Bu yüzden futbolcu kardeşlerimizin ailelerini arayarak onları rahatsız etmek hatta ‘maçı sattı’ ibarelerini kullanacak kadar etkisiz, samimiyetsiz, Bartınspor’la bağdaşmayan, Bartın halkını temsil etmeyen görüşlerin içerisinde olmalarını kabul edemeyiz.

 

“HER ŞEYE RAĞMEN BU TAKIMI ŞAMPİYON YAPACAĞIZ”

Başkanımız o futbolcunun ailesini arayarak, ‘çocuklarının yanında ve destekçileri olduklarını’ söyledi. Biz sadece o futbolcunun değil, takımın içindeki tüm futbolcu kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız. Herkes sorumluluğunu, ne konuşması gerektiğini, bundan sonra ne konuşabileceğini tartmasını gerektiğini düşünüyoruz. Kimse seviyeyi düşürmesin. Bu arkadaşlarımız sonunda kadar formalarını alın terleriyle terletecekler.

Bizim bu mağlubiyetten sonra almamız gereken mesajlar var. Kim hangi hesaptaysa, neyin peşindeyse, kimin maşasıysa, kimin tarafından kontrol edilmeye çalışılıyorsa, kim bu arkadaşları kontrol etmeye çalışıyorsa, kim Bartınspor’un adını kullanarak bir yerlere gelmeye çalışıyorsa biz bunların takipçisi olacağız. 

Bizim amacımız Bartın. Bizim amacımız Bartınspor’u şampiyon yapmak. Allah’ın izniyle bu takımı bütün olumsuzluklara rağmen, içimizde bu Fransızlara rağmen biz bu takımı şampiyon yapacağız. Bunu herkes bilsin.

 

“KÜFÜR EDEN TARAFTARI UZAKLAŞTIRACAĞIZ”

Biz ilk önce hep birlikte içimizdeki Fransızları temizleyeceğiz. Topu auta vurduğu zaman futbolcumuza küfür edeni tribünden uzaklaştıracağız. Yenildiğimiz zaman sahaya su şişesi atanları oradan uzaklaştıracağız.  Kötü oynayan futbolcumuz varken, yanımızda eşimiz çocuğumuz ailemiz varken küfür eden taraftarı uzaklaştıracağımızın sorumluğunu üzerimize alıyoruz.

Tertemiz, sıfır kilometre, yeni doğmuş çocuk gibi bu mağlubiyetten sonra herkes üzerine düşen sorumluğu alacak. Biz bu kulübü Allah’ın izniyle bu ligi 5-6 puan farkla lider bitireceğiz. Herkes buna inansın. Herkes bu inancın sorumluğunu taşısın.

Herkes gönlünü ferah tutsun. Öyle yalandan yere taraftarlık yok. Herkes yapması gerekeni doğru bir şekilde yapacak.

Bir futbolcunun ailesini arayarak ‘senin oğlun maçı sattı demek hangi taraftarlığa yakışıyor. Bunu da hep birlikte ortaya çıkaracağız. Herkes uyanık olsun. Biz bu arkadaşlarımızı kimseye yitirmeyeceğiz.

“ART NİYETLİLERE KARŞI SERTLEŞTİRECEĞİZ”

Biz tavrımızı bu art niyetli arkadaşlarımıza karşı sertleştireceğiz. Herkes doğru olduğu sürece herkesin yanında olacağız. Biz bu takımı asla yalnız bırakmayacağız. Bizim gemimiz su almış değil. Allah’ın izniyle 5-6 puan farkla gruptan lider çıkacak. Bizim rakibimiz Kırıkkale değil. Bizim rakiplerimizin arasında Çubukspor ve Kırşehir var.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam