“KİTAPLA AYDINLIĞA” SLOGANI 21.KEZ YANKILANDI

Fuar sona erdi

“KİTAPLA AYDINLIĞA” SLOGANI 21.KEZ YANKILANDI Güncel

Haber merkezi

Bartın Belediyesi tarafından 21.’si düzenlenen Kitap Fuarı, düzenlenen etkinliklerin ardından sonra erdi.

18 Kasım tarihinde yapılan açılış kokteyliyle birlikte başlayan fuarda, söyleşiler, imza günleri ve çeşitli etkinlikler yapıldı. Fuar alanına ve kitaplara yoğun ilgi gösteren Bartın halkı, düzenlenen söyleşi ve imza günü programlarına da katılarak yazarlarla buluştular.

ÇOMAK VE  ÇINÇIN ONUR KONUĞU OLARAK KATILDI

Bartın Belediyesi’nce 1997 yılından bu yana gerçekleştirilen Kitap Fuarına Prof. Dr. Hasret Çomak ve Servet Çınçın onur konuğu olarak katıldı. Fuar açılış töreninde 20. Hasan Bayrı Şiir Yarışmasında derece giren yarışmacılar, jüri üyeleri ve onur konuklarına Bartın Valisi Nusret Dirim ve protokol üyeleri tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

16 YAZAR OKURLARI İLE BULUŞTU

Bartın Belediye Sosyal Tesisleri’nde Hasan Bayrı Şiir Yarışması Ödül Töreni ile başlayan Fuar 16 Yazar ve 11 yayın evini konuk etti. Cep Sinemasında gerçekleşen söyleşiler halkın yoğun katılımı altında gerçekleşti. Etkinlikler kapsamında Yıldıray Lise – Mehmet Sobacı – Kazım İnal “Küçük Prens’in Dil Serüveni”, Prof. Dr. Hasret Çomak “Türk Dış Politikasında Son Gelişmeler”, İnci Sarıhan – Soner Sarıhan “Bisikletle Devri Ailem”, Aytekin Polatel – Umut Yertutan “Kalkışma”, Abdullah Ağar “Terörün Kökenleri ve Çözüm Yolları”, Birsen Bayar “Dezavantajlı Çocuklarda Anne Baba Tutumları, İstenmeyen Davranışları Değiştirme”, Erdoğan Aslıyüce “Hoca Ahmet Yesevi’den Sarı Saltuk’a”, Bartın Üniversitesi Türk Dünyası ve Araştırmaları Kulübü “Türk Dünyası Şiirleri”, Cezmi Ersöz “Aşkta Yarın Yoktur”, Bülent Göçmen “Sözcükler Dehlizinde Bartın Nostaljisi”, Oral Yılmaz “Oğlum Nerede?”, Metin Köse “Safranbolu’da Mübadele” ve  İbrahim Gümüş “Masal ve Sinema: Sinemasal” konulu söyleşiler gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLER AKIN ETTİ

Vatandaşların özellikle de öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kitap fuarını ziyaret ederek stantları gezen öğrenciler kitap satın alma fırsatı buldular. Zaman zaman fuar alanını ziyaret eden Başkan Cemal Akın, öğrenciler ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

AKIN: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

 Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, konu ile ilgili açıklamasında “ İlk kez 1997 yılında yapılan Bartın Belediyesi Kitap Fuarının 21.sini gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Bir hafta süre içinde değerli yazarlarımızı ve yayın evlerini halkımızla buluşturduk. Fuarımıza katılarak bizleri mutlu eden yazarlarımıza ve bu güzel etkinlikte emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam