5 MÜDÜRLÜĞÜN BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İşte ayrılan bütçeler!

5 MÜDÜRLÜĞÜN BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLDÜ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

İl Genel Meclisi, 2018 bütçe görüşmelerine devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri bu kapsamda Özel Kalem Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün bütçelerini görüştü.

İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantılarının 18.birleşimi İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında yapılan toplantıda Özel Kalem Müdürlüğü’nün 790 bin TL olan bütçesi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 2 milyon 048 TL olan bütçesi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün 415 bin TL olan bütçesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 1 milyon 878 bin TL olan bütçesi, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün 3 milyon 426 bin TL olan bütçeleri görüşüldü. Bütçenin genel görüşmelerini sürdürüyoruz 5 müdürlüğün bütçesinin görüşüldüğü oturumda yaptığı konuşmada Başkan Dursun; “Bütçe görüşmelerimize devam ediyoruz. 18.birleşimimizi gerçekleştiriyoruz. Bu toplantımızda da aynı kapsamda müdürlüklerimizin bütçelerini görüşeceğiz. Kalan 2 günlük çalışmamızın sonunda 2018 yılı bütçemizi de onaylayacağız. Çok önemli bir çalışma ve yatırım programı yaptık. Bütçe çalışmaları bittiğinde de kamuoyuyla geniş geniş paylaşacağız” dedi.

“KANALİZASYON VE ÇÖP SORUNUNA BÜYÜK ÖNEM VERİLECEK”

7 tane köyümüzde kanalizasyon çalışması yapacağız Dursun; “Bu yıl kanalizasyon ve çöp sorununa büyük önem verilecek. Bunları da bütçede destekledik. Yeni bir çöp arabası alımı için de ödenek ayırdık. Konteynır alımları yapılacak. Bu kapsamda da 2018 yılı bütçesinde 7 tane köyümüzde kanalizasyon çalışması yapacağız. Yapılacak olan çalışmalar bunlarla da sınırlı değil. Köylere Hizmet Götürme Birliği de düşünülürse 2018 yılında toplamda 15 köyün kanalizasyon sorunu çözülecek. Yine 2018 yılında 17 tane çocuk parkı yapacağız. 135 tane yolcu bekleme durağı yapacağız. Bu sayılar önemli. Tarımı da desteklemeye devam ediyoruz. 1 milyon 200 bin TL Güzelcehisar sahilimiz için ayırdık. Lav sütunları için BAKKA’nın hibe desteği oldu. Biz de finans ortağı olduk ” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam