KURTKAYA’DAN KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

“Milletimizin engin ferasetine havale ediyoruz”

KURTKAYA’DAN KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARINA TEPKİ Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.  Şiddetin her türünü ve her kaynağını yok etmeye azmetmiş bireyler olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından dolayı derin üzüntü içerisinde olduklarını ifade eden Kurtkaya, “Şiddeti normalleştirmeye yönelik  bu çirkin açıklamayı kınıyor, Sayın Kılıçdaroğlu’nu milletimizin engin ferasetine havale ediyoruz” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Şiddetin her türünü ve her kaynağını yok etmeye azmetmiş bireyler olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından dolayı derin üzüntü içerisinde olduklarını ifade eden Kurtkaya, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü yaklaşırken bizler insan olmanın sorumlulukları  çerçevesinde; şiddetin her türünü ve her kaynağını yok etmeye azmetmiş bireyler olarak; Ana  muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun anlamsız ve medeniyet anlayışımızdan uzak  açıklamalarından dolayı derin üzüntü içerisindeyiz.  İnsanlığın büyük bir kesiminin çok yönlü şiddete maruz kaldığı bir çağın mensuplarıyız.  Yaşamımızın her alanı hak ve adalet mücadelesi içinde geçerken; şiddeti normalleştirmeye yönelik  bu çirkin açıklamayı kınıyor, Sayın Kılıçdaroğlu’nu milletimizin engin ferasetine havale ediyoruz” dedi.

“KADINLARDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ”

Şiddetin her zaman toplumun her kesiminden uzak olması gerektiğini kaydeden Kurtkaya, “ Şiddet; zaman, mekân ve şahıs ayrımı gözetmeksizin toplumun her kesiminden uzak  olmalıdır. Şiddetin hiçbir gerekçesi olamaz... Şiddet bir insan hakları ihlalidir. Şiddetle mücadele öncelikli olarak; şiddeti mazur gösteren kafalara karşı yapılmalıdır. Kadına yönelik şiddet dünyada ve ülkemizde; eğitim, ekonomik durum, yaş ve yaşadığı  çevreye bakmaksızın tüm kadınların ve dolaylı olarak toplumun etkilendiği bir durumdur. Şiddetin  sevgi ve merhamet diliyle çözüme ulaşacağı bir yol varken ona mazeretler üretmek toplumu ileri  götürmez, yıpratır. Toplumu yıpratan ve yanlış örnek olan açıklamalar, siyasetçi olmanın  sorumluluğu ile bağdaşmıyor. Özellikle kamuoyuna yönelik açıklamalarla şiddetin kabul edilebilir  olduğunu ifade eden CHP Genel Başkanını kınıyoruz. Kılıçdaroğlu'nu söylediği sözler tüm  kadınlarımızı incitmiştir. Bir siyasetçi, eş ve baba olarak kendisini sorumluluklarını hatırlamaya ve  kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam