İNKUMU’NDA YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Çalışmalar İskele Mahallesi’nde devam edecek

İNKUMU’NDA YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR Güncel

 

Haber merkezi

Geçtiğimiz yıl İnkumu Yeni Mahalle ile başlayan yenileme çalışmaları, bu sene İskele Mahallesi’nde devam edecek.

            Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Taner Çetin, Hasan Arınan ve daire müdürleri ile birlikte İnkumu’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın, çalışmaların bir hafta içinde başlayacağını söyledi.

ÇALIŞMALAR BİR HAFTA İÇİNDE BAŞLIYOR

            Bartın Belediyesi İnkumu Tatil Beldesi’ndeki yenileme çalışmalarının startını veriyor.  Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın,” Kanalizasyon hattı, Su hattı, Atık Su Ön Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı çalışmalarının ardından, geçtiğimiz yıl İnkumu Yenimahalle Mahalle’de yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalar yapmıştık.  Yapmış olduğumuz bu çalışmalar halkımız tarafından da büyük beğeni toplamıştı. Bu sene ise benzer çalışmayı İnkumu sağ taraf olarak bilinen İskele Mahallesi’nde hayata geçireceğiz. Çalışmalarımıza bir hafta içinde start vereceğiz. “ dedi.

KALDIRIMLAR SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR

            Çalışmalar kapsamında mevcut kaldırımlar sökülerek 20x30 ve 10x10 parke taşlarla yeniden düzenlenecek.  4500 metrekare alanda uygulanacak olan bu çalışma ile kaldırımlar engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirilecek.

1500 METRE BİSİKLET YOLU

            Bartın Belediyesi bisiklet kullanmayı seven vatandaşlar içinde güzel bir çalışmayı hayata geçirecek. Daha önce Yenimahalle’de uygulanan bisiklet yolu çalışması bu sene İskele Caddesi’ne uygulanacak.  1500 metrelik alanı kapsayan çalışma ile bisiklet kullanmayı seven vatandaşlar için daha iyi ulaşım imkânı sağlanacak.

ÇÖP KONTEYNERLERİ ALTINA ALINACAK

            İnkumu İskele Mahallesi’nde yapılacak olan yenileme çalışmaları kapsamında çöp konteynerleri yer altına alınacak. 15 ayrı noktaya yerleştirilecek olan çöp konteynerleri ile  yoğunluk yaşanan tarihlerde meydana gelen taşmaların önüne geçilecek.

ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI İLE DAHA İNKUM’U DAHA GÜZEL GÖRÜNECEK

            Yeşil alanların, dinleneme alanlarının ve ışıklandırmaların düzenlemeleri ile ilgilide çalışmalar yapılarak İnkumu’na daha güzel bir görünüm kazandırılacak. Çalışmalar kapsamında ayrıca mevcut büfe alanları ve çeşmeler ile ilgilide yenileme çalışmaları yapılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam