KÜKRER,  BARTIN’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Kükrer’den halka ve il protokolüne teşekkür

KÜKRER,  BARTIN’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Kitap Fuarında Bartın’daki ilk kişisel sergisini açan Bartınlı Tezhip ve Minyatür Sanatçısı Şeniz Sarı Kükrer, gösterdikleri ilgi için halka ve il protokolüne teşekkür etti.

Bartınlı Tezhip ve Minyatür Sanatçısı Şeniz Sarı Kükrer, Bartın’daki ilk kişisel sergisini Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Kitap Fuarında açmıştı. “Buluşma” isimli tezhip ve minyatür sergisinin açılışı 18 Kasım Cumartesi günü fuarın açılışıyla birlikte gerçekleştirilmişti. Açılışta Araştırmacı-Yazar Erkan Aşçıoğlu tarafından Kükrer’e fuara katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edilmişti.

BARTIN’DAKİ İLK TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ

3 gündür sergi dolayısıyla Bartın’da bulunan Şeniz Sarı Kükrer’in ziyaretçileri arasında Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın da yer aldı. Kükrer’le birlikte sergide yer alan tezhip ve minyatür tablolarını inceleyen Çınçın, Bartın’da ilk defa gerçekleşen böyle bir sergi ve emekleri için Kükrer’e teşekkür etti. Sergide yer alan tabloların hepsinin birbirinden değerli olduğunu ifade eden Nihal Çınçın tezhip ve minyatürün yaşatılmasında büyük emekleri olan Şeniz Sarı Kükrer’e çalışmalarında başarılar diledi.

HEPSİ EL EMEĞİ GÖZ NURU

Nihal Çınçın’a bu iyi dilekleri için teşekkür eden Kükrer ise Bartın’da böyle bir sergi açtığı için çok mutlu olduğunu ve sergiye ilginin de beklediğinden fazla olduğunu söyledi. Sergide şuanda tezhip ve minyatürden oluşan 33 tablonun bulunduğunu dile getiren Kükrer, kendisinin tek amacımınız geleneksel sanatlarımız arasında yer alan tezhip ve minyatürü yaşatmak olduğunu kaydetti. 9 yıldır bu sanatla uğraştığını belirten Kükrer, kendisine hiçbir zaman tezhip ve minyatür ustası diyemeyeceğini çünkü her gün yeni bir şeyler öğrendiğini söyledi. Eserlerin hepsinin kendi tasarımı olduğunu ifade eden Kükrer, gösterdikleri ilgi için halka ve il protokolüne teşekkür etti.

El emeği göz nuru eserlerin bulunduğu tezhip ve minyatür sergisi 24 Kasım Cuma gününe kadar Belediye Sosyal Tesislerinde açık kalacak.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam