TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “ÖZENDİRME YARIŞMASI’NDA

Proje Ödülünü Bartın Kent Tarihi Müzesi kazandı

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “ÖZENDİRME YARIŞMASI’NDA Güncel

 

Haber merkezi

Restorasyon ve tasarım çalışmaları devam eden Bartın Kent Tarihi Müzesi, Tarihi Kentler Birliği Tarafından düzenlenen “Özendirme Yarışması’nda” Proje Ödülü kazandı.

           Antalya Expo Center’da düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ile birlikte katılan Başkan Cemal Akın, ödülü Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın elinden aldı. Başkan Akın ayrıca törende başarı ödülü alan belediyelerin başkanları ve yetkililerine ödüllerini takdim ettim.

AKIN, “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

            Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın,” 1885 yılında yapılmış ve 54 yıl belediye hizmet binası olarak hizmet vermiş tarihi binamızı uzun uğraşlar sonunda Kent Tarihi Müzesi olan projelendirdik ve yapım çalışmalarına başladık. Kısa bir süre sonra çalışmalarımızı tamamlayarak müzemizi halkımızın hizmetine sunacağız. İlimizin tanıtımı açısından büyük önem arz eden bu projemiz Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği “Özendirme Yarışması’nda” ödül kazandı. Henüz yapım çalışmaları devam eden bir müzenin ödül kazanmış olması, Bartın’da yaptığımız kültürel ve tarihsel miras eserlerimize verdiğimiz değerin, yaptığımız restorasyon ve düzenleme çalışmalarının ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu ödülü kazanmamızda emeği geçen herkese ve ödüle layık gören jüri üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam