TUNÇ, YAPIMI TAMAMLANAN KIŞLA BARAJI’NI İNCELEDİ

Kışla Barajı su tutmaya başladı

TUNÇ, YAPIMI TAMAMLANAN KIŞLA BARAJI’NI İNCELEDİ Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları biten Kışla Barajı’nın son halini inceledi. Tunç, Bartın'da yapımı devam eden 3 barajdan biri olan Kışla Barajının su tutmaya başladığını belirterek “Bartın ve Kozcağız'ı sel taşkınlarından koruyacak olan bu büyük yatırımı 3 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları biten Kışla Barajı’nın son halini inceledi. İncelemede  AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Merkez İlçe Eski Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu da yer aldı.  2014 yılında temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla  Kozcağız’da düzenlenen törenle atılan Kışla Barajının yapımında 2017 yılı itibari ile sona gelindiğini ifade eden Tunç, bu büyük yatırımın 3 yıl gibi kısa sürede tamamlandığını, 34 milyon TL’ye mal olan Kışla Barajı’nın 14,87 milyon metreküp suyu depolama kapasitesine sahip olacağını söyledi. 

“BARTIN VE KOZCAĞIZ’I SEL TAŞKINLARINDAN KORUYACAK”

Hasankadı’dan gelerek Kozcağız Çayı’na soldan katılan Güney Deresi üzerinde, temelden 55 metre yükseklikte “kil çekirdekli toprak dolu” tipinde inşa edilmekte olan Kışla Barajının Bartın için önemine değinen Yılmaz Tunç, Kirazlıköprü ve Kozcağız Barajları ile birlikte Kışla Barajının da Bartın şehir merkezi ile Kozcağız Beldesini sel taşkınlarından koruyacağını belirtti.  Bartın’da her alanda olduğu gibi  Devlet Su İşleri (DSİ) yatırımlarında da çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşadıklarını sile getiren Tunç, Bu eserlerin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, DSİ bölge ve şube yetkilileri ile tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.   

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam