GÜNEŞLİ HAVA YERİNİ YAĞMURA BIRAKACAK

Hafta sonu hava bulutlu ve yağışlı

GÜNEŞLİ HAVA YERİNİ YAĞMURA BIRAKACAK Güncel

 

 

Muhammet Civan

Bartın’da il genelinde  hafta başından itibaren yüzünü gösteren güneş hafta sonunda yerini bulutlara ve yağmura bırakacak. Yağışlarla birlikte sıcaklıklarda da ciddi düşüşler yaşanacak.

Kasım ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde ilimiz genelinde güneşli ve ılık havalar hakim oldu. Bartın genelinde Cuma ve Cumartesi günlerinin de parçalı bulutlu geçmesi beklenirken Pazar günü başlayacak yağışların yeni haftanın ilk günlerinde de devam edeceği tahmin ediliyor. Bugün hava sıcaklığının en yüksek 15 en düşük 9, Cumartesi günü en yüksek 16 en düşük 6, Pazar günü en yüksek 17 en düşük 7 derece dolaylarında olacağı tahmin ediliyor.

PAZARTESİNDEN İTİBAREN SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Haftanın ilk iş günü olan Pazartesi günü ise sıcaklıklar en yüksek 14 en düşük 8 derece olacak. Salı günü ise sıcaklıklarda sert düşüş yaşanacak. En yüksek sıcaklığın 10 derece olması beklenirken en düşüş sıcaklık ise 7 derece dolaylarında olacak.

HAVA KİRLİLİK DERECESİ ORTA

Kış aylarında sıcaklıklar gibi insanlarda merak konusu olan unsurlardan biride hava kirliliği. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonları WEB sitesinden paylaşılan raporlara göre Bartın’da ölçümlenen hava kalitesi ‘orta’ olarak sınıflandırıldı. Günlük olarak yapılan ölçümlerde hava kirliliği iyi, orta, hassas, sağlıksız, kötü ve tehlikeli olarak sınıflandırılıyor. Batı Karadeniz illeri arasında Bartın’la birlikte Karabük ve Zonguldak Ereğli ilçesinin hava kalitesi orta olarak ölçümlendi. Zonguldak, Sinop ve Bolu’da ise hava kalitesi en üst sınıf olan iyi şeklinde ölçümlenirken bir başka Karadeniz ili olan Düzce’de ise hava kalitesi hassas olarak ölçümlendi.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam