TUNÇ, HASANKADI’DAKİ DERE ISLAH ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

6,5 milyonluk ıslah çalışmaları devam ediyor

TUNÇ, HASANKADI’DAKİ DERE ISLAH ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ Güncel

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Hasankadı Beldesinde devam eden dere ıslah çalışmalarını inceledi. Belde esnafını da ziyaret eden Tunç, Hasankadılılarla çay sohbeti yaptı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Hasankadı Beldesinde devam eden dere ıslah çalışmalarını inceledi. İncelemede AK Parti  İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve bazı teşkilat mensupları da yer aldı. Hasankadı Belde merkezinden geçen Günye Deresinin çalışmalarını yerinde inceleyerek burada çalışan işçilere kolaylıklar dileyen Tunç, beldedeki Yağısıkuzu Deresi ile Eskicuma Deresinin de  ıslah çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Tunç “6,5 milyona mal olacak ıslah çalışmaları ile Hasankadı hem taşkınlardan korunacak hem de devam eden meydan ve cadde düzenleme çalışmaları ile birlikte daha da güzelleşecek, Hasankadılı hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

106 MİLYON TL’LİK YATIRIMIN DA TEMELİ ATILDI

Son 4 yılda Bartın’da 35 adet derenin ıslah çalışmalarını tamamladıklarını, 20 adet dere ve çayın da ıslah çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Yılmaz Tunç, son olarak Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla 106 milyon TL tutarında yeni yatırımın temeli attıklarını kaydetti.  Tunç, Bartın için çok önemli olan Kirazlıköprü ve Kışla Barajlarının çalışmalarının da sonuna gelindiğini vurguladı.

HALKLA ÇAY SOHBETİ YAPTI

Yılmaz Tunç, dere ıslah çalışmalarını inceledikten sonra Hasankadı esnafları da ziyaret ederek hayırlı işler dileğinde bulundu. Hasankadı Beldesinde çay sohbetleri de yapan Tunç, “Hasankadı Beldemize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yatırımlarımız devam edecek” ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam