CAN’DAN KESTANE VE BAL FESTİVALİ MÜJDESİ

Dibektaş Köyünde kestane festivali

CAN’DAN KESTANE VE BAL FESTİVALİ MÜJDESİ Güncel

 

Muhammet Civan

Kumluca Beldesindeki Dibektaş Köyünde Arif Bayar başkanlığında düzenlenen 1. Kestane Festivali sanatçı Ercan Gönültaş ve ekibinin organizasyonunda yoğun katılımla gerçekleşti.

Kumluca Beldesindeki Dibektaş Köyünde Arif Bayar başkanlığında düzenlenen 1. Kestane Festivali sanatçı Ercan Gönültaş ve ekibinin organizasyonunda yoğun katılımla gerçekleşti. Kestane şölenine Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, İlçe Emniyet Amiri İsmail Şahin ve İlçe Jandarma Komutanı Berker Dongul ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Sahne alan sanatçılar birbirinden güzel şarkılar seslendirirken kestane şölenine katılan vatandaşlara kestane kebabı ve kazanlarda pişirilen çeşitli yemekler ikram edildi. Dibektaş Köyünde eskiden kalma tarım aletleri, öküz arabaları, hızar testeresi, kilim dokuma tezgâhı ve çeşitli eşyalar vatandaşların büyük ilgisini gördü.

CAN’DAN KESTANE VE BAL FESTİVALİ MÜJDESİ


Kestane şölenine katılan Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, gelecek yıl Kumluca’da “Kestane ve Bal Festivali”  düzenleyeceklerini belirterek “Beldemiz Dibektaş Köyünde düzenlenen Kestane Şölenine katıldık. Programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyor misafirperverliklerinden dolayı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl inşallah, Belediyemiz ve Ulus Kaymakamlığımız iş birliği ile Kumluca Beldemizde “Kestane ve Bal Festivali” düzenlenecektir. Tüm hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam