BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÇİN’DE BÜYÜK BAŞARI

Elif Akyüz, dünya şampiyonu oldu

BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÇİN’DE BÜYÜK BAŞARI Güncel

Muhammet Civan

7-12 Kasım tarihlerinde Çin'in Emeishan kentinde yapılan 7. Dünya Kung Fu Şampiyonasında Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Elif Akyüz, dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Şampiyonada Türk Milli Takımı ise  6 dünya şampiyonluğu, 11 dünya ikinciliği toplamda da 17 madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

7-12 Kasım tarihlerinde Çin'in Emeishan kentinde yapılan 7. Dünya Kung Fu Şampiyonasında ilk altın madalya milli sporcu Necmettin Erbakan Akyüz'den geldi. Akyüz, "Tongbei Quan" kategorisinde 21 rakibini açık farkla geride bırakarak Türkiye'ye şampiyonadaki ilk altın madalyayı kazandırdı. Yarışmanın ikinci günü sabah seansında "Geleneksel Nanquan" kategorisinde Mustafa Bedirhan Çapoğlu, 17 rakibini geride bırakarak Türkiye'ye şampiyonadaki ikinci dünya şampiyonluğunu kazandırdı. Aynı gün öğle seansında ise "Geleneksel Jian" dalında Hilal Feyza Çapoğlu, milli takım adına üçüncü dünya şampiyonluğunu elde etti. "Geleneksel Gun" kategorisinde yarışan milli sporcu Zeynep Makbule Akyüz ise 9 rakibini açık farkla geride bırakıp Türkiye'ye şampiyonadaki dördüncü dünya şampiyonluğunu kazandırdı.

ELİF AKYÜZ TÜRKİYE’YE BEŞİNCİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDI

Şampiyonanın son gününde ise "İkili ince kılıç (Shuangjian)" da Elif Akyüz, rakiplerine olan üstünlüğünü açık bir şekilde ortaya koyarak Türkiye'ye şampiyonada beşinci dünya şampiyonluğunu kazandırdı. Aynı gün halıya çıkan milli takımın en küçük sporcusu Ayşe Sude Akyüz ise "İkili ince kılıç (Shuangjian)" kategorisinde rakiplerine karşı üstünlüğünü açık bir şekilde ortaya koyarak milli takım adına altıncı dünya şampiyonluğunu kazandı.

TUNÇ’TAN ŞAMPİYONA TEBRİK

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Türkiye’ye beşinci dünya şampiyonluğunu kazandırarak hem ülkemizi hem de Bartın’ı gururlandıran Elif Akyüz’ü tebrik etti. Tunç, “Çin'de düzenlenen Dünya Kung fu Şampiyonasında altın madalya kazanan Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Elif Akyüz’ü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” paylaşımında bulundu.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam