KORUYUCU AİLE HİZMETİ MEYVELERİNİ VERİYOR

12 çocuğun artık bir ailesi var

KORUYUCU AİLE HİZMETİ MEYVELERİNİ VERİYOR Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Koruyucu Aile Hizmet Modelinden Bartın’da 10 aile ve 12 çocuğun faydalandığını söyledi. Bartın’daki aileleri bir kez daha koruyucu aile olmaya davet eden Şahin, başvuru için temel şartları da açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Koruyucu Aile Hizmet Modelinden Bartın’da 10 aile ve 12 çocuğun faydalandığını söyledi. Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için sıcak bir aile ortamına ihtiyacı olduğunu ifade eden Şahin, “ Müdürlüğümüz Hizmet Modelleri kapsamında Koruyucu Aile Hizmet Modelinden İlimizde faydalandırılan 10 Aile ve 12 çocuk bulunmakta olup, çocukların psiko-sosyal gelişimleri için kurum bakımının dezavantajlı ortamında büyümeleri yerine aile odaklı hizmet modellerinden yararlandırılmasının Bakanlığımızın ve İl Müdürlüğümüzün temel politikalarından biridir.

Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına, ailelerimizin de kendilerine ebeveynlik duygusunu tattıracak bir çocuğun sevgisine ihtiyaçları vardır” dedi.

“SİZ DEĞERLİ AİLELERİMİZİ KORUYUCU AİLE OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Bartın’daki aileleri bir kez daha koruyucu aile olmaya davet eden Mahmut Şahin, “Çocuklarımızın hoşgörülü, sabırlı, güvenli ve şefkatli siz değerli ailelerimizin yanında bakılmasının minik kalplerimizin sevgi dolu kalplerinize dokunarak geleceğin sağlıklı nesillerinin temellerini oluşturmak adına önem taşımaktadır. Çocuklara yardım edebilmenin en iyi yolu, öz ailesinin koşulları iyileşinceye kadar başka bir ailenin yanında bakımlarının sağlanmasıdır. Bir elinden Bakanlığımızın tuttuğu çocuklarımızın bir elinden de sizlerin tutması temennimizden hareketle ilimizde çocuk evlerinde ve ilk kabul biriminde kalan çocuklarımızın yeni yuvalarına yerleşmeleri için Koruyucu Aile Birimimiz ile iletişime geçmek üzere İl Müdürlüğümüze siz değerli ailelerimizi davet etmekteyiz” şeklinde konuştu.

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI!

Koruyucu aile olmak isteyen ebeveynler için temel başvuru şartlarını da açıklayan Şahin, “Başvurularımızın temel şartları arasında; T.C. Vatandaşı olmak, Türkiye’de sürekli ikamet etmek, en az ilkokul düzeyinde eğitim almış olmak, 5-65 yaş aralığında bulunmak ve düzenli gelire sahip olmak bulunmaktadır. Çocuklarımıza kanunen bakmakla yükümlü öz anne-baba ya da vasi dışında başvuruda ki temel şartları sağlayan herkes Koruyucu Aile başvurusunda İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunabilir” ifadelerinde bulundu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam