BARTIN’DA YABAN DOMUZU AVI

13 yaban domuzu avlandı

BARTIN’DA YABAN DOMUZU AVI Güncel

 

Haber merkezi

Bartın’da tarım alanlarında önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğü işbirliği ile sürek avı düzenlendi. Bartın Merkeze bağlı Hacıhatipoğlu Köyünde düzenlenen yaban domuzu sürek avına  22 avcı katıldı.

Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,  Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda Bartın Merkeze bağlı Hacıhatipoğlu Köyünde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğü işbirliği ile yaban domuzu sürek avı düzenlendi. 22 avcı katıldığı sürek avında  13 yaban domuzu itlaf edildi.

SÜREK AVLARI DEVAM EDECEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram, bölgedeki üreticilerin emeklerinin zayi olmaması, ürün kayıplarının azaltılması, artan domuz popülasyonunun azaltılması ve zararın en az seviyeye düşürülmesi için çalışmaların sürdürüleceğini söyledi. Bayram, “Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, avcılarımıza, Bartın Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanına, İl Jandarma Komutanlığımıza, Orman ve Su İşleri Bartın Şube Müdürlüğümüze ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam