HASANKADI’YA YENİ İŞ KAPISI!

Saya ayakkabı fabrikası açıldı

HASANKADI’YA YENİ İŞ KAPISI! Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Birçok firmaya üretim yapan Ulusal Ayakkabı Deri Tekstil, Hasankadı’ya saya fabrikası açtı. Enes Saya Ayakkabı Fabrikası’nın genç yatırımcısı Enes Güzel, 100 kişiye iş imkânı sağlamayı hedeflediklerini ve vasıflı ya da vasıfsız elaman alacaklarını söyledi. Açılışa katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da “Çalışanların fabrikaya ve işlerine sahip çıkmaları gerekiyor” dedi.

Birçok firmaya üretim yapan Ulusal Ayakkabı Deri Tekstil, Hasankadı Beldesine saya fabrikası açtı. Fabrikanın açılış törenine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanı sıra; AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve Hasankadılılar katıldı. Enes Saya Ayakkabı Fabrikasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, fabrikanın kuruluşunda büyük emeği olan başta Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan’a ve yatırımcı Enes Güzel’e teşekkür eden AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, “İstihdam açısından ve beldenin ekonomik yönde kalkınmasında büyük önem arz eden fabrikanın açılışının Hasankadı Beldesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çalışanların fabrikaya ve işlerine sahip çıkmaları gerekiyor. Ülkemizin kalkınması için, gelişmesi için, beldelerimizin ve şehirlerimizin daha da gelişmesi için, milletimizin refahının artması için elimizden geleni yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Başbakanımızın, Bakanlarımızın gece gündüz çalışmasıyla hükümetimiz her türlü çalışmayı yapıyor. Milletimiz bize bugüne kadar destek oldu, biz de onların bu desteğine layık olabiliyorsak ne mutlu bize. Hep beraber millet olarak ülkemizi en ileri noktalara ulaştırabilmek için çalışıyoruz” dedi.

GÜZEL: “HEDEFİMİZ 100 KİŞİYE İŞ İMKÂNI SAĞLAMAK”

Genç yatırımcı Enes Güzel de 100 kişiye iş imkânı sağlamayı hedeflediklerini belirtirken sadece vasıflı elemanlar değil aynı zamanda vasıfsız elaman alımı da yapacaklarını söyledi. Güzel, “Bu güzel günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Buradaki Enes Saya ve Ayakkabıyı yaklaşık 45 gün önce devraldık. Bugün de açılışımızı yaptık. Enes Saya ve Ayakkabının şuanda 30-35 dolayı da vasıflı ve vasıfsız çalışanı bulunuyor.  Bu rakamı 2 ya da 3 ayda 90 ya da 100 kişiye çıkarmayı düşünüyoruz. Enes Saya ve Ayakkabı Ulusal Ayakkabı, Deri, Tekstil ve Konfeksiyonun yan kuruluşudur. 3. şubemizi Bartın’da kurduk. İnşallah istediğimiz üretim rakamlarına ve personel sayısına ulaşacağız. Bizim çok acil vasıflı elamana ihtiyacımız var. Bizimle çalışmak isteyen tüm vatandaşlarımıza bunu duyuruyoruz. Sadece vasıflı elemanları değil aynı zamanda vasıfsız elaman alımı da yapacağız. İşle ilgili bir sıkıntımız yok. Şuanda 200 bin çift ayakkabı ve saya dikimi listemiz mevcut” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından edilen dualarla birlikte Milletvekili Tunç, Yatırımcı Enes Güzel ile fabrika çalışanları kurdeleyi keserek fabrikayı hizmete açtı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam