TUNÇ’TAN BARTIN’A ÖNEMLİ MÜJDE!

“Bartın 400 Yataklı Devlet Hastanesi 12 Aralık’ta ihale edilecek”

 TUNÇ’TAN BARTIN’A ÖNEMLİ MÜJDE! Güncel

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi yapım ihalesinin 12 Aralık 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığınca Ankara’da gerçekleştirileceğini açıkladı. Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönümlük arsa üzerinde 12 katlı olarak inşa edilecek olan hastane 3 yılda tamamlanacak.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yer tahsisi ve proje çalışmaları tamamlanan 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesinin yapım ihalesi ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’la bir görüşme yapmıştı. Bakan Demircan da hastanenin yapım ihalesinin yapılması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini  yakın zamanda ihaleye çıkılacağını ve Bartın’a modern bir hastane kazandıracaklarını ifade etmişti. Tunç, yaptığı açıklama ile Bartın 400 yataklı Devlet Hastanesi yapım ihalesinin 12 Aralık 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığınca Ankara’da gerçekleştirileceğini belirtti.

12 KATLI İNŞA EDİLECEK

Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönümlük arsa üzerinde 12 katlı olarak inşa edilecek olan hastanenin açık ve kapalı otoparkları ve diğer sosyal tesisleri ile birlikte 3 yılda tamamlanacağını ve bölgemizin ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Milletvekili Tunç, Bartın’a iktidarları döneminde 77 milyon lira tutarında sağlık yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus ilçe hastanesi, Amasra ilçe hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Arıt, Kumluca, Hasankadı, Kozcağız, Kayadibi, Kurtköy, Kızılelma, Ellibaş, Kaşbaşı ve Tekkeönü Aile Sağlığı Merkezleri, Merkez 4 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Halk Sağlığı Laboratuarı, yeni yoğun bakım ve acil servisleri’ni Bartın’a kazandırdıklarını kaydetti.

YENİ YATIRIMLAR DA YOLDA

Amasra ilçe hastanesinin yapımını tamamlamak üzere olduklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın il merkezinde 400 yataklı Devlet Hastanesinin yanı sıra, Kemer 1 Nolu 6 Aile Hekimi kapasiteli Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Sağlıklı Yaşam Merkezi ile Merkez TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonunu yatırım programına aldıklarını önümüzdeki günlerde de bu sağlık tesislerinin yapım ihalelerin gerçekleştirileceğini açıkladı. Milletvekili Tunç, “400 yataklı Bartın devlet hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın cumhurbaşkanımız Sayın başbakanımız ve Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a teşekkür ediyorum” dedi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam