REKTÖR UZUN’DAN 10 KASIM MESAJI

“O, ulusun takdirini kazanmış bir liderdir”

REKTÖR UZUN’DAN 10 KASIM MESAJI Güncel

 

Haber merkezi

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yılı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Rektör Uzun mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletlerin tarihinde kendisini şanla şerefle temsil eden bir devleti kurma bahtiyarlığına eren kahramanlar gerçekten çok azdır. Atatürk, işgallerle, savaşlarla bitap düşmüş bir devletin içerisinden yeni bir devlet çıkaran ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak üzere pek çok alanda atılımlar yapan bir devlet adamıdır.  O, eşsiz kumandanlığının yanında kişiliği ve devlet adamlığı ile birçok ulusun takdirini kazanmış bir liderdir. Küllerinden doğan ülkemizin o dönem içinde bulunduğu ekonomik darboğazlarda bile  ‘Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır’ diyerek bilimin bir ülke için ne denli önemli olduğunu çok önceden vurgulamıştır. Aramızdan ayrılışının 79. yılında “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözleriyle bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam