GENEL MERKEZDEN AK PARTİ KADIN KOLLARINA ZİYARET

Kurtkaya: “157 kadın üye olmak için başvurdu”

GENEL MERKEZDEN AK PARTİ KADIN KOLLARINA ZİYARET Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilatından Mali idari İsler Başkanı MYK üyesi Pınar Doğan Aksoy ve Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkan yardımcısı MKYK üyesi Serpil Kavrak Bartın AK Parti Kadın Kolları teşkilatını ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilatından Mali idari İsler Başkanı MYK üyesi Pınar Doğan Aksoy ve Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkan yardımcısı MKYK üyesi Serpil Kavrak Bartın AK Kadın Kolları teşkilatına ziyaret etti. Ziyaretle ilgili açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Kongre süreçleri başlamadan önce AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı Türkiye genelinde akkadinbasvuru.com adresiyle kadınlarımızı ak siyasete davet etmişlerdi. Bartın ilimizde de 157 kadın üyenin ve seçmenin başvurusunun olması vesilesi ile Genel Merkez Kadın Kolları Bartın Koordinatörleri Pınar Doğan Aksoy ve Serpil Kavrak hanımefendiler birebir istişareler de bulundular.  Biz Ak Parti teşkilatları olarak siyasi hayatımız boyunca kadının toplumsal ve siyasi hayatta yer edinmesine büyük bir önem verdik, siyasette bulunduğumuz her kademe de kadınların etkin olması için gösterdiğimiz gayretli çalışmalar zaman zaman geçmişte içinde bulunduğumuz hareketler için de eleştirilmemize neden oldu” dedi.

“HER KADIN TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI”      

Kadınların siyasal ve toplumsal hayatta daha fazla yer alabilmeleri için her kadınının bu taşın altına elini koyması gerektiğini ifade eden Kurtkaya, “2023’e giden yolda kadınlarımızın toplumsal ve siyasal konumlarının güçlendirilmesi, sağlık, eğitim, sosyal güvenlik ve sosyal yardım alanlarında kadınlarımız için yeni politikalar geliştirilmesine katkı sağlayacak daha çok yaygın çalışmalar da yer almalıyız. Bunun için de bu görev sorumluluğunun bilincindeyiz ve bu bilince sahip olup da “Ben kenar da bekleyeyim” deme lüksüne hiçbir kadın sahip değildir. Kadınların siyasal ve toplumsal hayatta daha fazla yer alabilmeleri için her kadınımızın bu taşın altına elini koyması gerekir. Çünkü bu dava millete hizmet davasıdır, bu dava demokrasi davasıdır, bu dava gelecekte aydınlık günlere ulaşma davasıdır” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam