HAMSİ BALIKÇILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ 3 kilosu 10 TL

3 kilosu 10 TL

HAMSİ BALIKÇILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ  3 kilosu 10 TL Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Amasra ve Kurucaşile açıklarında avlanan balıkçı teknelerinin hamsiyi bol yakalaması vatandaşların yüzünü güldürdü. Bartın’da son günlerde 5 liradan satılan hamsinin kilosunda bir indirim daha yaşandı.

 Amasra ve Kurucaşile açıklarında avlanan balıkçı teknelerinin hamsiyi bol yakalaması vatandaşların yüzünü güldürdü. Bartın’da son günlerde 5 liradan satılan hamsinin kilosunda bir indirim daha yaşandı.  Balıkçılar hamsinin 3 kilosunu 10 TL’ye sattılar. Kilosu 3,3 liraya kadar düşen hamsiye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Balığın bol olduğunu ifade balıkçılar, “Hamsi bugün 3,3 liraya kadar düştü. Balık bolluğu devam ederse fiyatlar bu şekilde devam eder. Hava bozduğu zaman balık fiyatları yükselir. Şimdi ise fiyatlar uygun. Vatandaşlar bol bol yesin" dedi.

KURUCAŞİLE'DE HAMSİ BEREKETİ YAŞANDI

Kurucaşile'de ise havaların soğuması nedeniyle hamsi iyice kendini göstermeye başladı. Hamsinin bollaşması ile birlikte tezgahlar şenlenirken, işleri artan balıkçı esnaflarının, hem de fiyatların düşmesiyle halkın yüzü güldü. Çeşitli illerden gelerek Kurucaşile açıklarında avlanan balıkçı tekneleri, tonlarca yerli hamsi ile limana döndü.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam