ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 79. YILINDA TÖRENLERLE ANILACAK

Sirenler Atatürk için çalacak

ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 79. YILINDA TÖRENLERLE ANILACAK Güncel

 

 

Nurdan Eroğlu 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. Yılında Bartın’da törenlerle anılacak.  Bartın’da sirenler saatler tam 09.05’i gösterdiğinde Atatürk için çalacak ve Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilecek törende Atatürk Anıtına çelenk sunulup iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Kültür Merkezinde ise Anma Programı düzenlenecek. Bartın Üniversitesi de 10 Kasım dolayısıyla Ağdacı Kampüsünde anma programı gerçekleştirecek.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. Yılında Bartın’da törenlerle anılacak.   Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilecek çelenk sunma töreni öncesinde anma programına katılacak birlik, kurum, kuruluş ve okullar ile vatandaşlar yerlerini alacak. 08.50 itibariyle de Atatürk anıtına çelenk sunulacak. Saatler tam 09.05’i gösterdiğinde ise tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da hayat duracak ve sirenler iki dakika boyyunca Atatürk için çalacak. Ardından ise İstiklal Marşı okunacak.

ANMA PROGRAMI KÜLTÜR MERKEZİNDE

Ulu  Önder için Anma Programı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. 10.30’da başlayacak programda ilk olarak saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunacak. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılacak. “Bir siren ve elveda” isimli slayt gösterisinin ardından “Atatürk ve Çocuk” konulu il genelinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan şiir okunacak. Aynı kapsamda düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından  “Bir fırtına tuttu bizi” isimli türkü seslendirilecek. “Hangi Atatürk?” konulu öğrenci sunumu sonrasında “Nasıl söylerim öldüğünü” isimli şarkı seslendirilecek. Atatürk oratoryosunun gösterimi sonrasında Türk Gençliğinin Andıyla birlikte anma programı sonra erecek.

BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE DE ANMA PROGRAMI YAPILACAK

Bartın Üniversitesi de 10 Kasım dolayısıyla Ağdacı Kampüsünde anma programı gerçekleştirecek.  08.50’de başlayacak anma programında kampüsteki Atatürk Anıtına çelenk sunulacak. 10.00’da da Konferans Salonunda  Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yenal Ünal tarafından  “Mustafa Kemal Atatürk ve Tarih Anlayışı” konulu bir konferans verilecek.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam