MECLİS,  2018 YILI PERFORMANS PLANINI GÖRÜŞMEYE BAŞLADI

43 milyon 600 bin TL’lik plan şekilleniyor

MECLİS,  2018 YILI PERFORMANS PLANINI GÖRÜŞMEYE BAŞLADI Güncel

Haber merkezi

Kasım ayı oturumlarına devam eden İl Genel Meclisi, 2018 Mali Yılı Performans Planını görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, 4 gün boyunca performans planını görüşecek. 2018 Yılı Çalışma Ve Yatırım Programının da mecliste genel görüşmelere açılacağını ifade eden Başkan Dursun, her konuda ele alınacak olan Çalışma ve Yatırım Programı’na bir takım ilave ve değişikliklerle son halinin verileceğini söyledi.

Kasım ayı oturumlarına devam eden İl Genel Meclisi, 2018 Mali Yılı Performans Planını görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, 4 gün boyunca performans planını görüşecek. Performans Planının 43 milyon 600 bin TL olarak planlandığını ifade eden Başkan Dursun, “1 Kasım Çarşamba günü başlayan Kasım ayı toplantıları,  bütçe görüşmelerine denk gelmesi nedeniyle 5302 Sayılı Özel İdare Kanunu gereği 20 gün sürecek.  Bu kapsamda ilk 5 günlük toplantılarda Özel İdarenin kasım ayına ilişkin iş ve işlemleriyle  ilgili dosyalar görüşüldü.  Kalan 15 günlük sürenin de ilk 7 gününde  43 milyon 600 bin TL olarak planlanan 2018 Mali Yılı Performans Planının genel görüşmelerine başlandı. Ayrıca yedinci günün sonunda Performans Planının kabulü oylanacak” dedi.

SIRADA ÇALIŞMA VE YATIRIM PROGRAMIYLA BÜTÇE VAR

2018 Yılı Çalışma ve Yatırım Programı görüşmelerinin de 4 gün süreceğini dile getiren Kenan Dursun, “Performans planının kabulünün hemen akabinde 4 gün sürecek olan 2018 Yılı Çalışma Ve Yatırım Programı da Mecliste genel görüşmelere açılacak.  7 gün boyunca ayrıntılı şekilde her noktasını ele alarak ilave ve değişikliklerle birlikte 34 milyon TL’lik Çalışma ve Yatırım Programı da oylanacak. Geriye kalan son 4 günlük süre içerisinde de bütçe genel görüşmelerinin ardından yapılan oylamalarla karara bağlanarak 2018 yılı programları hayata geçirilecek.  2018 Mali Yılı Bütçesiyle tüm kesimleri kucaklamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Çalışma ve Yatırım Programı'nın meclisteki oylamasının ardından bütçe kalemleriyle ilgili kamuoyunu aydınlatacak kapsamlı açıklama yapacağız. Mecliste görüşmeleri devam eden 2018 Mali Yılı Performans Planı, Çalışma ve Yatırım Programı ile Bütçenin şimdiden Bartın’ımıza ve Özel İdaremize hayırlı olmasını diliyor,  devam eden Meclis ve komisyon çalışmalarımızda tüm Meclis Üyelerimize de başarı ve kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam