BAKAN BAK: “YERİ BULUN, DESTEK VERECEĞİZ”

ASKF’den saha talebi

BAKAN BAK: “YERİ BULUN, DESTEK VERECEĞİZ” Spor

 

Muhammet Civan

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonun (TASKK) 17. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı genel kurulda ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Bartın’da Ömertepesi mevkiine bir futbol sahası daha yapılmasıyla ilgili taleplerini yeniden iletti. Bakan Bak ise genel kurulda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın futbol sahalarıyla ilgiyle kendisine verdiği talimatları bir bir okudu. 

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonun (TASKK) 17. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı genel kurulda ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Bartın’da Ömertepesi mevkiine bir futbol sahası daha yapılmasıyla ilgili taleplerini yeniden iletti. Genel kurulda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın futbol sahalarıyla ilgiyle kendisine verdiği talimatları bir bir okuyan Bakan Bak ise amatör spor kulüplerinde başkanlık, yöneticilik yapan herkesin gizli kahraman olduğunu ifade ederek amatör spor kulüplerinin ayağa kaldırıldığı zaman Türk sporunun da ayağa kalkacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın amatör sporu iyi bildiğini dile getiren Osman Aşkın Bak şöyle konuştu:

BAK: “TÜRK SPORUNUN GERÇEK KAHRAMANLARI”

“Bu büyük ailenin bireyi olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Sizlere hizmet etme fırsatı bizlere doğdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bütün teşkilatımızla sizlerin hizmetinizdeyiz. Bize amatör sporları sevdiren büyüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Mahallemizin Kasımpaşa sokaklarının amatör kulübümüz Erokspor’un ağabeyi, O zaman İETT’de oynuyordu. Onu izlemek için Vefa Stadına, Burhan Felek’e giderdik. Mahalledeki ağabeylerimiz toplar götürürdü. Mahalledeki ağabeyler amatör spor kulüplerine gönül veren insanlardır. Bana göre amatör spor kulüplerinde başkanlık, yöneticilik yapan herkes gizli kahramandır. Gençlerimizi başta uyuşturucu olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak tutan birer kahramandır. Çocukları, sporcuları evlatları gibi seven bazen ailelerini ihmal eden onlar için çırpınan gerçek kahramanlardır. Türk sporunun gerçek kahramanları onlardır.

CUMHURBAŞKANINDAN “MAHALLE SAHALARINI ÇOĞALTACAKSINIZ” TALİMATI

Amatör sporun tam merkezinden gelen her adımını bilen bir Cumhurbaşkanına, lidere sahibiz. Bize talimatı şu; “Mahalle sahalarını çoğaltacaksınız. Her tarafa, bulduğunuz yere gençlerin spor yapmaları için tesisler yapacaksınız.” Çocuklarımızı sokaklardan, uyuşturucu batağından kurtarmamız lazım. Bunu yapmak için de sizlere beraber olmamız lazım. Türkiye’deki amatör spor kulüplerinin sayısı 13 bin civarında. Bizimle aynı nüfusa sahip Almanya’da bu sayı 100 binin üzerinde. Bunu mahalli idarelerle birlikte yapmamız lazım. Uyuşturucuyla mücadele ederken amatör spor kulüplerine çok ihtiyacımız var. Mahallenin ağabeylerine ihtiyacımız var. Onlar sokağa gelen uyuşturucu satıcılarına “Çocukları zehirleyemezsiniz” diyerek meydan okur. İşte bizim amatör kahramanlarımız bunlar. Amatör kulüplerin yöneticileri olarak bu görevi üstlenmemiz lazım.

“SAHA YAPILACAK YERLERİ BULUN, BİZ DESTEK VERECEĞİZ”

Amatörleri ayağa kaldırdığımız zaman Türk sporu da ayağa kalkar. Onlara destek olduğumuz zaman Türk sporu da daha iyi noktaya gelir. Geçtiğimiz dönemde sağlıkla ilgili protokolün yapılabilmesi için ciddi bir çalışma yürüttük. Tabi sorunlarımı var, borçlarımız var. Bununla ilgili Maliye Bakanlığıyla da görüşüyoruz. Bizim amatör kulüplerimize desteğimizi arttırmamız gerekiyor. Ülkemizin nüfusu genç, amatör kulüp sayısını arttırmalıyız. Mahalli idarelere gideceğiz. Sponsorlara gideceğiz. Bu sayıları arttırmak için çaba göstereceğiz. Biz de yanınızdayız. Siz illerinizde saha yapılacak yerleri bulun. Biz destek vereceğiz.

“HEP BERABER GENÇLERİMİZE SOKAKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Arazi müsaitse yan yana 2-3 saha yapacağız. Bunları yapmak zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı bu. İnşallah çok daha büyük başarıları beraber gerçekleştireceğiz. Hep beraber gençlerimize sokaklarımıza sahip çıkalım. Sokakları uyuşturucu satıcılarına kötü emelli insanlara bırakmayalım. Gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip çıkması için gayret gösterelim. Amatörler olarak ülkemizin büyümesine destek verelim.”

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam