TUNÇ: “AMASRA’YA DEV YATIRIMLARLA SAHİP ÇIKTIK”

Karabacak güven tazeledi

TUNÇ: “AMASRA’YA DEV YATIRIMLARLA SAHİP ÇIKTIK” Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Amasra İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongre sonunda  mevcut başkan güven tazeleyerek yeniden AK Parti Amasra İlçe Başkanı seçildi.

AK Parti Amasra İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Koordinatörü 22.Dönem Giresun Milletvekili Ali Temur, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak partililer ve delegeler katıldı. Başkan Karabacak kongrenin açılışında yaptığı konuşmada AK Parti’nin 15 yıllık icraatları ile milletin gönlünde kalıcı bir yer edindiğini belirterek Amasra İlçesine yapılan yatırımlar için Tunç’a teşekkür etti.

TİMUR: “HÜKÜMETİN AVANTAJLARINI AMASRA’YA YAŞATTIK”

Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur da kongrede yaptığı konuşmada, kendisinin 2014 seçimleri sonrasında CHP’den istifa ederek AK Parti’ye katıldığını ve AK Parti’ye katıldıktan sonra Yılmaz Tunç ile birlikte hükümetin avantajlarını Amasra’ya yaşattıklarını ve önemli yatırımların gelmesini sağladıklarını söyledi.  AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da AK Parti davasının önemine dikkat çektiği konuşmasında, bu davaya gönül veren teşkilat mensuplarının millete hizmet yolunda kenetlenerek, daha büyük hedeflere ulaşacaklarını kaydetti.

TEMUR: “DAHA BÜYÜK BAŞARILARI ELDE EDECEĞİZ”

İl Koordinatörü ve 22. Dönem Giresun Milletvekili Ali Temur ise geçmişte milletin hissiyatına  tercüman olan ve ülkemizin kalkınması için büyük hamleler yapan liderlere, Adnan Menderes’e, Turgut Özal’a, Necmettin Erbakan’a karşı yapılan iftira siyasetinin bu gün aynı şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapıldığını hatırlatarak, “2019’a giderken çok çalışacağız ve daha büyük başarıları elde ederek, milletimizin 15 yılda ede ettiği kazanımları daha da katlayarak devam edeceğiz” dedi.

TUNÇ: “ÇEŞMİ CİHAN’A SAHİP ÇIKTIK, ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta kongrede yaptığı konuşmada, kongrelerin siyasi partiler için bir tazelenme ve yeniden hız kazanma için bir fırsat olduğun belirterek, 6. Olağan kongrelerin yeni atılım döneminde daha büyük başarılara vesile olmasını diledi. Tunç, “Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşmi Cihan” olarak nitelendirdiği 3000 yıllık tarihi geçmişi bulunan, doğa harikası Amasra’ya bu güne kadar sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

“BATIK BİR EKONOMİ DEVRALDIK, ÜLKEMİZİ 4 KAT BÜYÜTTÜK”

Yılmaz Tunç, AK Parti’nin iktidarı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmediğini, ülkede yatırımların durduğunu, enflasyon canavarının milleti canından bezdirdiğini, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını, düşünce ve inanç özgürlüğünün önündeki engeller nedeniyle başörtüsü ile Üniversiteye gitmek isteyen kız öğrencilerinin yaka paça okulların kapısından çevrildiğini, hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar, tüm bunların AK Parti’nin iktidara gelmesi ile sona erdiğini kaydetti. Tunç, “Ülkemizin her köşesi yatırımlarla gelişti, ekonomimiz 15 yıl öncesine  göre 4 kat arttı, milli geliri 250 milyar dolar olan Türkiye bu gün 850 milyar dolar milli geliri olan bir ülke haline geldi” dedi.  Tunç, Türkiye’nin ilerlemesini kalkınmasını istemeyen, dünyada haklının ve mazlumun sesi olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçlerin Türkiye’nin AK Parti ile olan kutlu yürüyüşünün önünü kesmek için çok uğraştıklarını, 367 krizi, kapatma davası, gezi olayları, MİT krizi, Mit tırlarının durdurulması, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi ve 15 Temmuzda da tarihin en karanlık hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldıklarını, tüm engelleri milletin desteği ile aşmayı başardıklarını söyledi.

“HALK SİZE İLK SANDIKTA CEVABINI VERİR”

“15 yıldan buyana girdiği tüm seçimleri kazanan ve son seçimde de halkın yüzde 52’sinin desteğini alan bir lidere diktatör derseniz, faşist derseniz, o halk size sandıkta cevabını vermesini bilir” diyen Yılmaz  Tunç, ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun izlediği siyaset tarzının sürekli bir gerginlik oluşturmaya yönelik olduğunu söyledi. Tunç, “İftira ve karalama siyaseti ile başarıya ulaşacaklarını zannediyorlar ama, bunu 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 3 referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 12 seçimden buyana gerçekleştiremediler. Millet kimin icraat siyaseti yaptığını, millete hizmet yolunda çalıştığını kimin ise karalama siyaseti yaptığını çok iyi biliyor ve AK Parti’ye olan güvenini sürekli tazeliyor”   şeklinde konuştu.

“AMASRA’YA ÇOK SAYIDA ESER KAZANDIRDIK”

Bartın genelinde olduğu gibi Amasra ilçesine de çok önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Milletvekili Tunç, “Amasra Tüneli ve bağlantı yolları bunlardan en önemlisi. 75 milyon lira maliyeti olan Amasra tüneli sayesinde Bartın-Amasra arasındaki ulaşımı kolaylaştırdık, yarım saat süren virajlı yollardan bu gün 5 dakika da Bartın’dan Amasra’ya ulaşılabilen bir konforu sağladık. Amasra Yolcu Limanı, Amasra Adliyesi, Amasra Öğretmenevi, Amasra Kapalı Spor Salonu, Amasra futbol sahası, Amasra Lisesi, Amasra Anaokulu, Horhor ve Kestanelik derelerinin ıslahı, Amasra Müzesinin restorasyonu, Fatih Camii restorasyonu ve çevre düzenlemesi, Kemere Köprüsü onarımı ve restorasyonu, Kale Surlarının onarımı, Amasra Cadde ve meydan düzenlemeleri, Amasra Kaleşah yolunun standardının yükseltilmesi, Amasra derin deniz deşarji, Çakraz kanalizasyon ve derin deniz deşarji, Çakraz ve Avara bölgesindeki dere ıslahları ilçeye kazandırdığımız yatırımlardan bazıları, Amasra İlçe Hastanesi’nin yapımını tamamlamak üzereyiz. Amasra Lisemize 200 kişilik yurt inşaatının ihale süreci devam ediyor. Amasra Mendirek onarımını ihale ettik. Amasra Hükümet Binası’nı yatırım programına aldık, arsa teminin ardından yapım ihalesine geçeceğiz. Bundan sonra da Amasra ilçemize hükümet olarak, Belediyemizle birlikte yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.   

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam